Opieka medyczna dla pracowników zbawieniem w dobie pandemii

Pakiety medyczne dla firm - lekarz w trakcie telekonsultacji z pacjentem

Obowiązujący w Polsce od kilku tygodni stan pandemii w ogromnym stopniu wpłynął na możliwość uzyskania pomocy medycznej. Wielu pracodawców i pracowników docenia więc jeszcze bardziej wszystkie możliwości oraz udogodnienia, które niosą za sobą pakiety medyczne dla firm. Oferowana przez renomowane sieci medyczne – takie jak enel-med – prywatna opieka medyczna dla pracowników pozwala na odbywanie telekonsultacji, uzyskiwanie e-recept, a także e-zwolnień.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak koronawirus wpłynął na funkcjonowanie opieki zdrowotnej w naszym kraju,
  • w jaki sposób pakiety medyczne dla pracowników pomagają obecnie w uzyskaniu pomocy lekarza.

Epidemia koronawirusa w olbrzymim stopniu wpłynęła na funkcjonowanie sektora ochrony zdrowia. Placówki medyczne finansowane ze środków publicznych zawiesiły, a przynajmniej ograniczyły działalność do pilnych przypadków, wymagających niezwłocznej interwencji lekarskiej. Pojawiły się wytyczne, by wstrzymać zaplanowane badania, zabiegi, operacje czy terapie u pacjentów, u których nie występuje bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia. W placówkach publicznych i prywatnych, które mimo wszystko pracują, przestrzega się wyjątkowo rygorystycznych procedur bezpieczeństwa, które mają uchronić zarówno personel medyczny, jak i pacjentów przed zakażeniem koronawirusem.

Stan epidemii nie oznacza jednak, że pacjenci z dnia na dzień przestali chorować, a także potrzebować leków czy zwolnień lekarskich. W takich sytuacjach wyraźnie widać, jakie korzyści niosą za sobą pakiety medyczne dla firm, oferowane przez sieć enel-med.

Opieka medyczna dla pracowników – teleporady

Pakiety medyczne dla pracowników w wielu przypadkach obejmują teleporady, czyli zdalne konsultacje lekarskie, które odbywają się za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych, np. telefonu czy specjalnych platform umożliwiających przeprowadzenie wideospotkania. W enel-med teleporady obejmują:

  • konsultacje z pediatrą lub internistą,
  • konsultacje ze specjalistami (m.in. ginekologiem, kardiologiem, laryngologiem, okulistą),
  • konsultacje stomatologiczne,
  • konsultacje z dermatologiem,
  • konsultacje ze specjalistami medycyny sportowej (fizjoterapeuci, kardiolodzy, ortopedzi, neurochirurdzy).

Jest to wygodna, szybka i – co najważniejsze w dobie koronawirusa – bardzo bezpieczna forma konsultacji lekarskich. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby zaniepokojone swoim stanem zdrowia, obserwujący u siebie różnego rodzaju objawy, jak i chorujące przewlekle i potrzebujące recepty na przyjmowane stale leki.

Pakiet medyczny dla pracowników – e-zwolnienia i e-skierowania

Pakiety medyczne dla firm oraz opieka abonamentowa, w ramach których oferowane są teleporady, gwarantują pracownikom także inne korzyści, szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Podczas telekonsultacji z lekarzem można bowiem bez konieczności wychodzenia z domu otrzymać e-zwolnienie oraz e-receptę:

  • E-zwolnienie

Jeśli lekarz podczas telekonsultacji stwierdza taką potrzebę, może wystawić pacjentowi e-zwolnienie. Ma ono taką samą ważność jak e-zwolnienie wystawiane podczas tradycyjnej wizyty – uprawnia do pobierania zasiłku chorobowego lub opiekuńczego i nie trzeba go osobiście dostarczać pracodawcy, ponieważ jest automatycznie przesyłane na profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek i do systemu ZUS.

  • E-recepta

Jest to elektroniczny dokument, który od kilku miesięcy obowiązkowo zastępuje papierową receptę. Może być ona zrealizowana na podstawie czterocyfrowego kodu, który po zakończeniu teleporady pacjent otrzymuje SMS-em, mailem lub na wydruku informacyjnym. To idealne rozwiązanie m.in. dla osób chorujących przewlekle, które potrzebują recepty na przyjmowane na stałe leki.

  • E-skierowania

Po konsultacji przez telefon lub w formie wideo lekarz może zadecydować o potrzebie poszerzenia diagnostyki.

Nowoczesne świadczenia medyczne dostępne w ramach prywatnej opieki medycznej dla pracowników są w dobie koronawirusa nieocenioną pomocą!