Materace hilding – komfortowe spanie i lepsza energia każdego dnia

Materce Hilding

Pora na wymianę materaca? Stary nie zapewnia Ci już dobrej nocy? Budzisz się rano nie wyspany i sprawia to, że nie masz energii na podejmowanie nowych wyzwań następnego dnia? Czas przerwać to błędne koło i kupić nowy materac! Przede wszystkim, decydując się na materac, powinniśmy wziąć pod uwagę ciężar ciała, ponieważ Iim lżejsza osoba, tym materac powinien być bardziej miękki. Chcesz wiedzieć, na co jeszcze należy zwrócić uwagę? W jaki sposób materace hilding wpływają na jakość snu? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Ważne pytanie – jak dopasować materac do pozycji spania?

Każdy z nas lubi spać w konkretnej pozycji, do której się przyzwycziliśmy, a odpowiednio dobrana twardość materaca (taka, która uwzględnia wiek, wagę i budowę ciała użytkownika), umożliwia wygodne zagłębianie się bioder i ramion w powierzchni materaca. W ten sposób prawidłowe podparcie całej linii kręgosłupa zostaje zachowane, a my wysypiamy się zdrowo i budzimy się pełni energii.

Jaki więc będzie odpowiedni materac do spania w różnych pozycjach? Już podpowiadamy! Lubisz spać na plecach? W takim razie najlepiej sprawdzą się materace piankowe, lateksowe lub sprężynowe. Z kolei dla tych, którzy preferują sen na brzuchu najlepszy materac to materac kieszeniowy, lateksowy lub piankowy o średniej twardości. Najwięcej osób sypia jednak zazwyczaj na boku. Do pozycji snu na boku, wybieraj materace lateksowe lub wykonane z pianki wysokoelastycznej. Pamiętaj, aby wyposażając swoją sypialnię zaczynać od zastanowienia się, jakie materace są najlepsze właśnie dla Ciebie. Szukaj materaca ze sprawdzonego sklepu i od zaufanego producenta. Idealną opcją pod tym względem są np. materace hilding.

Rodzaje wkładu materaca – na co zwrócić uwagę, gdy nie jesteśmy jedyną osobą w łóżku?

Rodzaj wkładu materaca wpływa nie tylko na komfort snu, wypoczynek, ale co ważne, również na nasze zdrowie. Istotne jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości. W przypadku wyboru materaca dla dwojga nawet w przypadku śpiących osób o znacznej różnicy wagi, osoba o mniejszej wadze nie powinna odczuwać zmiany pozycji przez drugą osobę. Dlatego wybierajmy w tym przypadku materac o dużej sprężystości punktowej.

Materace hilding – jak utrzymać materac w czystości, aby mógł nam służyć przez wiele lat?

Materac po jakimś czasie traci właściwości antyalergiczne, antybakteryjne. Można jednak temu zaradzić, a przynajmniej odroczyć. Regularne odkurzanie powierzchni oraz systematyczne wietrzenie całej sypialni, to skuteczny sposób, by pozbyć się zalegających w materacu drobnoustrojów, takich jak wszelkiego typu grzyby czy bakterie. Jakie czynności można jeszcze wykonać, aby utrzymać materac czysty? Możliwe jest pranie materaca za pomocą specjalnego odkurzacza albo myjki parowej.