Materac kieszeniowy – w czym jest lepszy od innych?

Twój materac jest niezbędnym dodatkiem, abyś mógł spać spokojnie. I nie ma nic lepszego niż spokojny sen na wysokiej jakości materacu kieszonkowym.

live-3104077_960_720

Ale jakie są zalety materaca kieszonkowego? Nie bój się cen tego rodzaju materacy sprężynowy, ponieważ mają one tendencję do tego, że będą trwać dużo dłużej (pod warunkiem, że będą używane w odpowiedni sposób) niż to, co prawdopodobnie uzyskasz kupując 2 lub 3 tanie materace.

Przyjrzyjmy się działaniu materaca kieszonkowego.

Zamiast klasycznego materaca zwojowego, który jest zasadniczo jedną ciągłą strukturą drucianą, zwiniętą wokół w celu wytworzenia sprężyn, materac kieszeniowy sprężynowy jest wypełniony pojedynczymi sprężynami, z których każda znajduje się we własnej kieszeni z tkaniny.

Liczba sprężyn kieszeniowych jest bardzo różna, od około 300 do około 10 tysięcy. Wykończenie materaca kieszeniowego może się różnić w zależności od warstwy pianki lub żelu lub lateksu, aby uzyskać ostateczny kształt konturu ciała warto tez wiedzieć jaki materac 140×200 kieszeniowy wybrać. Kolejną z głównych zalet materaca kieszonkowego jest to, że pomaga on w znacznym stopniu wyeliminować dyskomfort pomiędzy tobą a twoim partnerem, co jest doskonałe, jeśli istnieje różnica w wadze między tobą a nim/nią, ponieważ poszczególne sprężyny wspierają twoje ciało o wiele lepszy sposób niż tradycyjny materac sprężynowy.

Tak więc, wiele zalet ma materac kieszeniowy. Stosunek jakości do ceny w dłuższej perspektywie także, ponieważ materac kieszeniowy (przy odpowiedniej pielęgnacji) będzie trwał dłużej niż materac o innej konstrukcji. Wiele wariantów liczby sprężyn kieszeniowych pomaga wybrać idealny materac – oczywiście biorąc pod uwagę oceny twardości i indywidualne preferencje dotyczące komfortu. Różne wykończenia również można dostosować dla indywidualnych preferencji. Np.

  • pianka memory

  • lateks

  • żel

Jedną rzeczą, na którą możesz być pewien, że główną zaletą materaca kieszonkowego jest spokojny, komfortowy sen. A nie ma nic ważniejszego niż spokojny sen. Pozwala ci to otrząsnąć się z trudów dnia poprzedniego i odprężyć się. Podaruj swojemu ciału tak potrzebny odpoczynek, którego Ci trzeba by spokojnie przejść przez cały następny dzień. Niestety, wiele osób cierpi z powodu niewyspania, a zła jakość ich materaca znajduje się wysoko na liście przyczyn tej sytuacji. Właśnie dlatego zagłębiamy się w skomplikowany i kłopotliwy świat materacy/

Kupując najwyższej jakości materac kieszeniowy, z dużą liczbą sprężyn, dostajesz materac, który może Ci posłużyć naprawdę długo. Utrzymując materac w dobrym stanie – z łatwością uzyskasz nawet 10 lat jego użytkowania bez zauważalnego zużycia. Jest to w dużym przeciwieństwie do pianki, która z powodu swej natury będzie niestety ulegać z czasem widocznemu zużyciu.

Materace z pianki memory mają wiele zalet, ale długowieczność nie należy do nich. Wybór materaca kieszonkowego pozwoli ci się zabezpieczyć jeśli chodzi o dobry sn i przez jakiś czas będziesz nie musiał martwić się o niedogodności związane z zakupem nowego materaca!