Krzesło do biura – jakie sprawdzi się w Twojej firmie?

Każdy, kto zajmuje się wyposażaniem placówki firmowej wie, że pracownika biurowego raczej nie sadza się na kuchennym stołku. Nie dość, że wyglądałoby to bardzo mało reprezentacyjnie i wystawiło firmie słabe świadectwo, to jeszcze byłoby dewastujące dla zdrowia człowieka spędzającego przed komputerem 8 godzin. Krzesło do biura to obowiązkowy punkt na liście, kiedy przygotowujemy stanowisko pracy. Dlatego należy wybrać je z namysłem.

​Dobre i niedrogie krzesło do biura – na co zwracać uwagę?

Biorąc pod uwagę specyfikę pracy siedzącej, nie wystarczy fakt, że krzesło do biura posiada oparcie. Poduszka na siedzisku również niewiele da, zwłaszcza że miękkość sama w sobie niekoniecznie zapobiegnie problemom związanym z utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała. Dlatego kluczową kwestią przy wyborze fotela biurowego jest ergonomia. Dopasowane do kształtu ciała krzesło z funkcjami regulacji wysokości czy ustawieniami oparcia bardzo dobrze sprawdzi się w tej roli. Nie da się jednak ukryć, że najwięcej opcji zmiany ustawień mają te produkty, których ceny sięgają nawet kilku tysięcy złotych. W firmie, w której na miejscu przebywa jednocześnie wiele osób i każda posiada swoje stanowisko pracy, budżet nie pozwoli na zakup zbyt wielu ekskluzywnych foteli. Warto więc przede wszystkim postawić na model, który posiada podnośnik gazowy, pozwalający na zmianę wysokości oraz elastyczne siatkowe oparcie. Jeśli zamawiamy wiele sztuk na raz, zorientujmy się również, jak dużo problemów może sprawić nam montaż wybranego krzesła.

​Krzesło do biura – na czym zasiądzie prezes?

Na rynku można znaleźć zarówno klasyczne krzesła do biura, jak i wyjątkowo stylowe i funkcjonalne fotele, które świetnie będą się prezentować w gabinecie prezesa. Taki mebel występuje często w wersji bardzo eleganckiej z siedzeniem obitym materiałową tkaniną lub tapicerką skórzaną. Niekiedy jednak w prywatnych biurach stawia się na modele futurystyczne, połyskujące chromowanymi częściami i stylizowane podobnie do krzeseł gamingowych. Przy wyborze należy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy materiały przepuszczają powietrze. Przydatną funkcją jest możliwość blokady oparcia w różnych pozycjach lub opcja swobodnego kołysania. Kilka ciekawych propozycji takich produktów można znaleźć tutaj https://allebiznes.pl/jakie-krzeslo-do-biura-5-propozycji/. Warto sprawdzić różnice cenowe między poszczególnymi typami siedzisk.