Korzystanie z usług doradztwa podatkowego – zalety i wady

Po pomoc w prowadzeniu ksiąg oraz ewidencji podatkowych sięga wielu przedsiębiorców. Działania w tym sektorze wymagają bowiem odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Warto wiedzieć, jakie korzyści może przynieść współpraca ze specjalistą.

Zalety

Doradca podatkowy ma szerszy zakres działań niż księgowy. Jego zasadniczym celem jest działalność na rzecz interesów klienta. Doradca potrafi zinterpretować obowiązujące przepisy i oficjalne ustalenia. Współpraca ze specjalistą gwarantuje również bezpieczeństwo. Żadne informacje nie zostają bowiem rozpowszechnione poza obszar przedsiębiorstwa. Doradca odpowiada m.in. za kontakt z fiskusem, wsparcie w kontrolach urzędniczych i sądowo-administracyjnych. Dzięki niemu w łatwy sposób można także zoptymalizować podatki firmy. Specjalista wspomaga również pracowników firmy w przypadku ewentualnych kłopotów. Korzystanie z usług doradztwa podatkowego pozwala zachować odpowiednią płynność finansową firmy. Jest to aspekt kluczowy w osiąganiu przewagi nad innymi przedsiębiorstwami i budowaniu pozycji lidera rynkowego. Z usług konsultingowych warto także korzystać w przypadku kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego. Warto dodać, iż z pomocy doradcy mogą korzystać także osoby prywatne w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących prawa podatkowego. Szczegółowe informacje na temat zakresu działań na tej płaszczyźnie dostępne są na stronie https://crowe.com/pl/services/doradztwo-podatkowe.

Wady

Doradztwo podatkowe to usługa wymagająca odpowiednich nakładów finansowych. Cena konsultingu zależy od rodzaju sprawy, zasięgu oraz czasu potrzebnego do zrealizowania zlecenia. Przed skorzystaniem z usług doradcy warto zatem upewnić się, czy inwestycja ta będzie opłacalna. Można zatrudnić specjalistę na stałe lub korzystać z usług konsultingu podatkowego jedynie w przypadku kontroli. Drugie rozwiązanie jest bardziej efektywne. Kompetencje doradcy okazują się bowiem przydatne w przypadku restrukturyzacji, fuzji, przejęć itd. Przedsiębiorcy boją się jednak korzystać z pomocy podmiotów zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, iż każdy doradca podlega kontroli Krajowej Izby Podatkowej. Ma on również etykę zawodową, zobowiązującą go do działań na korzyść swojego klienta i zachowania poufności danych.

Profesjonalna pomoc doradcy to duże ułatwienie, które w znacznym stopniu może odciążyć firmę. Warto więc odwiedzić witrynę https://www.crowe.com/pl, by skorzystać z usług specjalisty.