Słowa kluczowe czy kreatywność? SEO i content.

Wiesz, że potrzebujesz treści i że SEO jest ważne, ale jak i kiedy te dwa elementy się przecinają? Podczas opracowywania strategii cyfrowej w pierwszej kolejności należy połączyć SEO i treści, ale nie należy ich utrwalać. Należy regularnie sprawdzać skuteczność treści, dodatkowe możliwości optymalizacji, nowe lub zmodyfikowane słowa kluczowe, seo sklep internetowy itp.

Nierzadko zdarza się, że firmy lub nawet agencje mają obowiązki związane z SEO i content marketingiem wspólnie z różnymi osobami lub zespołami. Jednak nierozerwalny związek między nimi sprawia, że ​​niezbędna jest współpraca tych zespołów lub osób.

Zespół zajmujący się treścią może składać się z pisarzy, którzy w swojej pracy stawiają na kreatywność. Zespół SEO może obejmować purystów SEO, którzy są bardziej skupieni na umieszczaniu właściwych słów kluczowych niż na kreatywności. Dlatego ważne i trudne jest znalezienie równowagi między SEO, kreatywnością i wrażeniami użytkowników, ponieważ wszystko to wpływa na rankingi w wyszukiwarkach i powodzenie Twoich wysiłków.

Wyszukiwarki stają się coraz mądrzejsze, a metody używane do oszukiwania systemu nie są już skuteczne i mogą w rzeczywistości działać przeciwko tobie. Twoja najlepsza strategia to:

  • tworzenie możliwie najlepszych treści,

  • uwzględnianie odpowiednich słów kluczowych

  • uwzględnianie niektórych czynników technicznych, aby zapewnić użytkownikom pozytywne wrażenia.

Wskazówki dotyczące korzystania z SEO w strategii dotyczącej treści

Połącz badania słów kluczowych z tym, co wiesz o swoich odbiorcach. Dzięki swojej stronie internetowej, CRM, e-mailowi ​​i innym systemom cyfrowym masz skarbnicę danych o swoich odbiorcach. Twój zespół sprzedaży jest również doskonałym źródłem informacji o klientach. Skorzystaj z tej wiedzy, aby uzyskać informacje i udoskonalić badania słów kluczowych i strategię dotyczącą treści.

Chcesz dotrzeć do profesjonalistów z Twojej branży? Prawdopodobnie znają branżowy żargon i terminologię. Jeśli jednak próbujesz również dotrzeć do konsumentów, prawdopodobnie tego nie zrobią i mogą używać różnych terminów i opisów podczas sprawdzania dostępnych opcji. Badanie słów kluczowych to świetny sposób na odkrycie tych terminów i zrozumienie, na jakim etapie procesu wyszukiwania i zakupu znajdują się Twoi docelowi odbiorcy.

Nadając nazwę nowemu produktowi lub usłudze, rozważ ten sam proces badania słów kluczowych. Dostarczy on cennych informacji na temat tego, jak proponowane nazwy są zgodne z terminami używanymi i wyszukiwanymi przez Twoich odbiorców.

Upychanie słów kluczowych nie działa, ale uwzględnienie słów kluczowych jest ważne

Na początku powszechne było próbowanie umieszczania jak największej liczby słów kluczowych na stronie internetowej lub artykule, niezależnie od tego, czy dotyczyło to tego, co było na stronie, czy nie. aaaaaaaaJednak nadal ważne jest, aby uwzględniać odpowiednie słowa kluczowe, zawierające hasła o dużej i średniej liczbie wyszukiwań. Często istnieją możliwości, których konkurenci w Twojej branży nie wykorzystują.

Materiał Opracowany Współnie Z Seochess.pl