Kabiny sanitarne w zakładzie pracy – 5 powodów, dla których warto je zainstalować

pexels-photo-334979

Nie w każdym miejscu pracy pracownicy maja możliwość wykonywania swoich obowiązków zawodowych w komfortowych warunkach przy burkach. Bardzo często są to zakłady produkcyjne czy magazynowe, w których praca jest dosyć ciężka, fizyczna i związana ze sporym wysiłkiem. W takich miejscach pracownicy powinni mieć możliwość przebierania się w odzież roboczą, a także skorzystania z pryszniców i łazienek, dzięki czemu będą mogli od razu po zakończeniu pracy odświeżyć się.

kabiny sanitarneKabiny sanitarne w zakładzie pracy to bardzo dobre rozwiązanie, nie tylko z perspektywy pracownika, ale również pracodawcy. Choć jest to dodatkowa inwestycja, zdecydowanie warto ją ponieść, gdyż poprawia ona jakość wykonywania pracy. Oto 5 powodów, dla których warto zainstalować kabiny sanitarne w miejscu pracy.

1. Pracownicy mają możliwość szybkiego odświeżenia się

Od razu po zakończeniu pracy można przebrać się w odzież domową, dzięki czemu odzież robocza wykorzystywana jest jedynie do pracy, a co za tym idzie – można używać ja o wiele dłużej. Gdyby pracownicy w odzieży roboczej chodzili do domu i dopiero tam się przebierali, takie ubrania starczałyby zdecydowanie na krócej.

2. Poprawa jakości pracy

Możliwość wzięcia prysznica czy umycia się po pracy nie jest oczywista w wielu firmach, dlatego też tym bardziej pracownicy doceniają, gdy pracodawca dba o nich także w ten sposób. Dzięki temu z pewnością są bardziej lojalni wobec firmy, gdyż mają świadomość, że pracują w naprawdę dobrych i komfortowych warunkach. A to przekłada się także na podejście do pracy i chęć wykonywania codziennych obowiązków.

3. Poprawa wizerunku pracodawcy

Pracodawca, który dba o pracowników w taki sposób, z pewnością będzie lepiej postrzegany na lokalnym rynku pracy, a pracownicy chętnie będą się u niego zatrudniali. Firmy, które nie dbają o pracowników i stale jedynie tną koszty, nie cieszą się dużym zainteresowaniem i muszą liczyć się z tym, że ciężko im będzie zatrudnić pracowników.

4. Doskonałe warunki w razie kontroli

Jeśli pracodawca ma kabiny sanitarne na doskonałym poziomie, może mieć pewność, że w razie jakiejkolwiek kontroli nie będzie miał problemów ani nie będzie musiał płacić żadnych kar. Dobre warunki bezpieczeństwa i higieny pracy są bardzo ważne w razie inspekcji, trzeba więc liczyć się z tym, że kto ich nie przestrzega, poniesie dużo wyższe koszty niż koszt zainstalowania takiej sanitarnej kabiny dla pracowników.

5. Inwestycję można wrzucić w koszty

Choć instalacja kabin sanitarnych dla pracowników jest dodatkowym wydatkiem, w rzeczywistości nie powinna być dużym obciążeniem dla budżetu firmy. Zakup i instalację kabin sanitarnych można sobie wrzucić w koszty prowadzenia działalności, gdyż jest to bezpośrednio związane z prowadzeniem firmy. Wydatek ten w dużym stopniu może się więc zwrócić w postaci niższych podatków. To kolejny plus i zaleta kabin sanitarnych, warto więc zainstalować je w firmie. Korzyści jest bowiem naprawdę sporo.