Jak zorganizować wysyłkę towarów za granicę?

wysylka

Jeśli chcemy wciąż poszerzać bazę naszych potencjalnych klientów to musimy działać globalnie. Dzięki temu, że zamiast sklepu stacjonarnego poprowadzimy sklep internetowy, ogranicza nas jedynie kwestia zapewnienia bezpiecznych przesyłek i płatności zagranicznych. Przyjrzyjmy się zatem, jak możemy rozwiązać te kwestie.

Obsługa płatności

Tu niestety nasze najczęściej wybierane metody płatności – jak choćby przelew na konto – mogą nie zadziałać. Wbrew powszechnej opinii bowiem, polski system bankowy jest dość szybki i dość zaawansowany – a skoro w innych krajach sprawuje się gorzej, to naturalne jest, że przelewy tam nie będą zbyt powszechne. Co zatem warto wybrać. Najbardziej naturalna wydaje się być płatność kartami. Praktycznie każdy nosi jakąś w portfelu, więc bez zbędnych formalności ze strony klienta, będzie on mógł dokonać zakupu. Trochę więcej pracy może być po naszej stronie, ale jeśli już obsługuje nas jakiś dostawca kart i mamy terminal, to prawie od razu możemy obsługiwać płatności. Drugą opcją jest obsługa pośrednika typu Paypal. Gdy obie strony transakcji mają tam swoje konta, to całość można zrealizować równie sprawnie co w przypadku kart kredytowych, a czasem możemy liczyć na mniejszą prowizję, lub przerzucenie jej na kupującego.

Jak wysyłać?

Bezpiecznie. Zdecydowanie większą wagę powinniśmy przykładać do bezpiecznego zapakowania przesyłki – przecież musi w stanie nienaruszonym przebyć nawet tysiące kilometrów. Co do wyboru przewoźnika natomiast – tu wybór nie jest już taki prosty, a przynajmniej trzeba się liczyć ze znacznie wyższymi kosztami przesyłki niż w przypadku tych krajowych. Ale i tak zapłacić go będzie musiał klient, więc nie obciąża to naszej kieszeni. Mimo to powinniśmy szukać niskich kosztów wysyłki – jeśli ustalimy je na zbyt wysokim poziomie, to nie będziemy konkurencyjni. Obserwujmy więc na bieżąco cenniki firm kurierskich i Poczty Polskiej, aby móc w razie potrzeby szybko zmienić przewoźnika.

Bariera językowa

Do tego należy jeszcze dodać kwestię tłumaczenia sklepu internetowego i obsługę klientów zagranicznych. Jest to naturalny element sprzedaży towaru za granicę. Aby sprzedawać na cały świat możemy postawić na język angielski i następnie stopniowo tłumaczyć naszą stronę na różne języki. Jest to wiele pracy, jednak ta z pewnością może przynieść nam wiele korzyści.

Jak widać, rozwój sklepu za granicę nie jest bardzo skomplikowany, a więc tym bardziej warto go rozważyć. Szczególnie, że platformy sklepowe takie jak Sky-Shop.pl udostępniają wiele narzędzi które pomagają w prowadzeniu międzynarodowego sklepu.

Wykorzystano materiały ze strony http://time.edu.pl/