Wskazówki modowe dla młodych prawników

11111-e1435148926753

Zrobienie kariery w prawie jest trudne. Odpowiednie ubieranie się do tego wyzwania jest jeszcze trudniejsze. Aby zrozumieć, jak to zrobić dobrze, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki. Zatem jak się okazuje – musisz zachowywać się dość zachowawczo i bezpiecznie na początku swojej kariery, dopiero ucząc się wpływu twojego ubrania na sposób postrzegania. To pierwsze wrażenie się liczy, jeśli chodzi o prawnika – jeszcze bardziej niż sądzisz.

Wybierz konserwatywne elementy odzieżowe

Płaszcze – a nie kurtki, buty w stanie idealnym, prostą biżuterię i akcesoria. Jeśli chodzi o wybór spódnic, maksymalnie długość do kolan lub nieco powyżej kolana. Zawsze należy nosić sweter lub marynarkę, jeśli spotkasz się z klientami lub masz na sobie bluzkę bez rękawów. Dokonywanie śmiałych wyborów mody, kiedy dopiero zaczynasz karierę nie jest najlepszym pomysłem. Musisz raczej starać się wykorzystać zapewnioną ci przestrzeń i budować swoją tożsamość w firmie. Gdy już wszyscy będą wiedzieć, że jest z ciebie prawnik zdolny i pracowity, możesz eksperymentować z modą zgodną z zasadami w twojej strefie komfortu. To bardzo mądre podejście na początek.

Bezpieczny, konserwatywny i klasyczny strój? Zawsze?

Kiedy poczujesz się już bardziej komfortowo w pracy i zbudujesz reputację wśród swoich kolegów, możesz zacząć pozwalać sobie na więcej swobody, tak jak www.adwokatspiewak.pl. Nie musisz wtedy już codziennie nosić garnituru, możesz wymienić czasem koszule na bluzki i nosić więcej kolorów. W miarę upływu lat i zdobywania doświadczenia i renomy w branży prawniczej możesz jeszcze bardziej bawić się modą: próbując jedwabnych sukienek, wzorzystych rajstop i bardziej odważnych naszyjników.

Z czego to wynika?

wypadek za granicą w pracyGdy inni wiedzą już, że wykonujesz wspaniałą pracę i że dobrze radzisz sobie z klientami, to nawet jeśli nie podoba mi się twoja zielona kurtka lub jasna sukienka, wiesz że twój styl nie zniszczy twojej profesjonalnej reputacji. Dlatego później można pozwolić sobie nosić stroje, które nie sprawiają, że wygląda się jak typowy prawnik.

Dlaczego jest to aż tak ważne?

Mówią, że nigdy nie dostaniesz drugiej szansy jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, i to prawda. Ludzie oceniają innych i tworzą trwałe opinie w temat tego, czy wygląda ktoś profesjonalnie, zdrowo i pewnie, gdy się z nimi spotyka. To podświadomość. Prawnicy zawsze będą musieli wykazać, że są warci uwagi, a odpowiednie ubieranie się może dać im pewną przewagę, a to jest naprawdę ważne w tak konkurencyjnej branży.

Zatem jak to zrobić mądrze i skutecznie?

To nie znaczy, że trzeba wydawać dużo pieniędzy na garderobę lub zapłacić za członkostwo w eleganckiej siłowni. Oznacza to po prostu, że musisz dbać o siebie i przychodzić na każde spotkanie z klientem, sprawiając wrażenie, że jesteś gotowy do prowadzenia interesów. Rób ćwiczenia, zdrowo jedz, działaj społecznie poza pracą, wypoczywaj wystarczająco dużo i zakładaj ubrania, które pasują do Ciebie i są w dobrym stanie. Utrzymuj garderobę w czystości. Wtedy będziesz gotowy na podbicie świata prawników!