Jak założyć firmę z naklejkami? Czyli pomysł na „lepki” interes!

dsc_0943

Lepsze pytanie może powinno brzmieć „czy powinienem założyć firmę z naklejkami?” Z pewnością można napisać całą książkę na ten temat, ale dla celów tego artykułu spróbujemy podsumować kilka rzeczy do rozważenia i zachęcimy, aby zadać sobie odpowiednie pytanie przed skokiem do otwarcia firmy opartej o naklejki.

Jakiego rodzaju naklejki bierzesz pod uwagę?

Istnieje kilka opcji. Czy chcesz projektować i tworzyć wzory naklejek, które można sprzedawać w sklepach, pokazach specjalnych czy online? Często ludzie mają świetny pomysł na naklejkę lub serię naklejek i chcą je sprzedawać. Inną częścią są ludzie, którzy chcą rozpocząć „biznes z nalepkami winylowymi” albo mają pomysł na naklejki żywiczne cennik – co zazwyczaj jest ciekawym, ale dość niszowym biznesem.

Kolejnym rodzajem firm zajmujących się naklejkami byłaby produkcja lub sprzedaż niestandardowych naklejek dla innych firm i osób fizycznych. Pomysły i odpowiedzialność dystrybucji nie są same w sobie zadaniem – jesteś tylko producentem, pośrednikiem, a może najwyżej projektantem produktu. Nie będziemy jednak skupiać się na tego rodzaju niestandardowych naklejkach biznesowych w tym artykule.

Ile czasu możesz poświęcić firmie?

Jak bardzo poważnie podchodzisz do rozpoczęcia tej działalności? Czy to projekt, o którym myślisz tak by robić go z boku innej pracy, czy chcesz nim zarabiać na życie i pracować na pełnym etacie? Tak czy inaczej firmy nie są łatwe do rozpoczęcia, wprowadzania na rynek lub wzrostu. I biznes naklejkowy, choć może brzmieć przyjemnie, ma w sobie również te wszystkie zmagania innych firm związane z marketingiem, dystrybucją, konkurencją i rentownością.

Podobnie jak w przypadku każdej innej firmy – smykałka do interesu jest koniecznością. Tak, pomysł na naklejki to jedno, ale potrzebuje się też mieć w sobie dużo pasji, być skorym do ciężkiej pracy i poświęcenia, aby rosnąć i odnieść sukces.

Czy powinieneś kupić sprzęt czy zlecić produkcję?

Możesz kupić specjalne papiery i drukować etykiety przed wycięciem z dowolnej podstawowej drukarki, ale nie polecam. Większość ludzi wyobraża sobie firmę z naklejkami jako produkującą lub sprzedającą wysokiej jakości naklejki, które są na zewnątrz trwałe. Mimo, że można było uznać takie naklejki jako hobby, a także używać specjalnych papierów i sprayów ochronnych, aby przetrwać jako legalny biznes, niezbędne są produkty o wyższej jakości.

Prawdopodobnie można znaleźć używane plotery winylowe za złotych i nowe i lepsze drukarki i plotery za tysiące. Aby uzyskać dobry cyfrowy system drukowania i cięcia, wydasz ponad 10.000 złotych. Prasy handlowe mogą być związane z setkami tysięcy złotych. Łatwo przetestować żywotność pomysłu na naklejkę i rozpocząć pracę bez inwestowania w żadne urządzenia. Więc dlaczego ryzykować? Dlaczego nie wyprodukować swoich pomysłów za pomocą naklejek najwyższej jakości, jakie są możliwe do wyprodukowania przez ekspertów, niezależnie od wyposażenia i metody? Nadal znajdzie się tu miejsce na dobre marże zysku. A jeśli wszystko pójdzie dobrze, znacznie łatwiej będzie zwiększać ofertę do większych ilości przy outsourcingu produkcji.