Jak wysłać bezpiecznie paczkę za granicę?

box-3887621_1280

Wysyłanie paczek za granicę może być mocno stresujące, tym bardziej, kiedy przesyłka jest wartościowa materialnie. Często też jej zawartość ma dla kogoś wyjątkowe znaczenie osobiste, duchowe. Każdy więc chce mieć pewność, że to, co zamyka w kartonowym pudełku, dotrze w całości i na czas do bliskiej osoby. Czy tak jest zawsze?

Wysyłaj bezpiecznie!

Tak oczywiście nie jest zawsze, ale może być, jeśli znajdziesz dobrą firmę, zajmującą się tego typu przesyłkami. Coraz więcej przedsiębiorstw kurierskich podejmuje współpracę międzynarodową, rozszerzając swoje usługi o tego typu przesyłki. Konkurencja na rynku jest naprawdę duża, dlatego wiele firm prześciga się w swoich ofertach i perfekcyjnej obsłudze klienta. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja paczka będzie na sto procent bezpieczna, szukaj tego typu usług tylko u najlepszych. Jedną z godnych polecenia jest ta oto firma https://www.europaczka.pl/. To przedsiębiorstwo wysyłkowe, realizujące zlecenia na terenie całej Unii Europejskiej. Oczywiście swoją przesyłkę możesz śledzić, sprawdzać status zamówienia i otrzymywać powiadomienia na urządzenie mobilne. Pełen profesjonalizm, komfort i bezpieczeństwo!

Jak przygotować paczkę?

To bardzo ważna kwestia, bez której nawet najlepszy międzynarodowy kurier nie dostarczy twojej paczki za granicę. Złe zapakowanie wiąże się zazwyczaj z odmową realizacji zlecenia, a w przypadku, gdy nie zabezpieczysz przesyłki wewnątrz, wtedy może ona zostać naruszona (mimo najlepszej obsługi firmy wysyłającej paczki). Przede wszystkim przygotuj odpowiedniej grubości i wielkości karton. Tylko tak przygotowane opakowanie jest odpowiednie do zabezpieczenia wysyłki. Oczywiście tektura musi być czysta i oklejona taśmą, najlepiej kilka raz, w celu wzmocnienia wytrzymałości pudełka. Kolejna sprawa to odpowiednie zabezpieczenie towaru w środku – czyli wykorzystanie najlepszego z możliwych wypełnień, adekwatnie do rodzaju i rozmiarów przesyłki. Może być to styropian, folia bąbelkowa, poduszki powietrzne czy flopak. Ważne, aby zawartość nie dotykała brzegów pudełka i nie stykała się ze sobą (jeśli w przesyłce jest więcej rzeczy).

I co dalej?

Następnie wystarczy stworzyć zlecenie w portalu wysyłkowym, które dostanie odpowiedni numer przewozowy. Naklejkę z numerem należy przykleić na paczce i udać się do oddziału firmy – osobiście lub za pomocą kuriera. Od tego momentu twoja przesyłka jest w dobrych rękach, a ty możesz na każdym etapie realizacji monitorować  zlecenie.