Jak przetrwać zimę w biurze?


rsz_employee_comfort_at_work-blog-820x600

Zima w biurze może być bardzo nieprzyjemna, szczególnie wtedy, gdy pomieszczenia są niezbyt dobrze ogrzewane. Jeśli trzeba siedzieć przy biurkach w grubych swetrach i szalikach, trudno natomiast o wydajną i sprawną pracę. Do zadań pracodawcy należy więc zadbanie o to, by pracownicy mieli zapewnione odpowiednie warunki, jeśli chodzi o temperaturę.

Obowiązkiem pracodawcy jest dbanie o właściwą temperaturę w zakładzie pracy. Nie jest to jedynie jego dobra wola, a przede wszystkim konieczność wynikająca z przepisów prawa pracy. Co więcej, pracownicy mogą odmówić wykonywania obowiązków zawodowych, jeśli w biurze jest zbyt zimno. Jeśli więc pracodawcy zależy na jakości wykonywanej pracy, musi zadbać o swoich pracowników pod każdym względem.

Popularne farelki nie zawsze się sprawdzają

Do dogrzewania pomieszczeń w wielu zakładach pracy wykorzystywane są popularne, stare farelki. To dobre rozwiązanie pod względem zapewnienia komfortu termicznego. Jednak farelka ma ograniczony zakres działania i nie ogrzewa całego pomieszczenia, a jedynie jego niewielką część. Jeśli pracownicy pracują w przestrzeni typu open space, potrzeba więc sporo farelek, aby każdemu zapewnić dobre źródło ciepła. Nie trzeba chyba wspominać, ile takie urządzenia ciągną prądu. Ogrzewanie za pomocą farelek może więc być mocno obciążające, jeśli chodzi o firmowe koszty. Warto więc poszukać innych rozwiązań, które zapewnią duży dopływ ciepła, a jednocześnie nie będą pobierały aż tyle prądu z sieci. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne kominki elektryczne, które łączą w sobie zalety tradycyjnych kominków, ale są pozbawione ich wad. Kominki elektryczne, jako że działają na prąd, nie wymagają dostarczania opału, regularnego czyszczenia, usuwania sadzy oraz powierzchni niezbędne do przechowywania opału.

Więcej na stronie ignif.com

Kominki elektryczne szybko i sprawnie ogrzeją pomieszczenie

Kominki elektryczne mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem do przestrzeni biurowych. Przede wszystkim, można je bez problemu zamontować w każdym pomieszczeniu. W odróżnieniu od tradycyjnych kominków, nie wymagają podłączenia do wentylacji czy systemów odprowadzających spaliny. Co więcej, można regulować ich moc i siłę grzewczą, dzięki czemu łatwo dopasować poziom grzania do warunków panujących na zewnątrz. Jeśli na dworze jest bardzo zimno, można niemal od razu zwiększyć moc grzewczą. Jeśli natomiast temperatury są na średnim poziomie, można szybko obniżyć poziom grzania kominka. Trzeba jednak pamiętać, że kominki elektryczne do ogrzewania pomieszczeń powinny być przede wszystkim dobrej jakości, sprawne, funkcjonalne i niezawodne. W ofercie firmy IGNIF można znaleźć szeroki wybór urządzeń grzewczych, które będą idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych. Do wyboru jest wiele typów, modeli i marek kominków wolno stojących oraz przeznaczonych do zabudowy. Dzięki temu każdy inwestor bez problemu znajdzie takie urządzenie, które w stu procentach będzie spełniało wszystkie potrzeby i oczekiwania.

Przeczytaj również:
Ogrzewanie elektryczne na miarę XXI wieku