Jak połączyć system SENT z e-TOLL przy transporcie towarów wrażliwych?
W trakcie transportu towarów konieczne jest zadbanie o dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności. Ma to związek także z zainstalowaniem odpowiednich systemów. Jak działa połączenie SENT i e-TOLL?
Czym jest SENT?
SENT to System Elektronicznego Nadzoru Transportu. Ma on na celu monitorowanie przewozu towarów wrażliwych. Mowa tu o takich ładunkach jak:
- oleje smarowe,
- odpady,
- rozpuszczalniki,
- rozcieńczalniki,
- paliwa silnikowe i opałowe,
- alkohol etylowy,
- susz tytoniowy.
System SENT musi zostać podłączony do GPS, pozwalającego na gromadzenie dokładnych danych na temat przewozu. Obecnie istnieją rozwiązania, które umożliwiają maksymalne zautomatyzowanie całej synchronizacji.
Przekazywanie informacji na temat transportu do odpowiednich systemów jest obowiązkowe. Musi wywiązać się z niego każdy pracodawca, dlatego tak ważne jest zainwestowanie i zsynchronizowanie obu technologii.
System SENT a e-TOLLgps
Aktualne wersje systemu SENT i e-TOLLgps są ze sobą zsynchronizowane. Oznacza to, że możliwe jest ich łączenie bez żadnych skomplikowanych operacji. Konieczne jest jedynie posiadanie urządzenia OBU z modułem GPS. E-TOLL OBU można z powodzeniem rozszerzyć o usługę SENT. Jest ona dostępna w postaci abonamentu. Sprawdzi się świetnie w trakcie przewożenia towarów wrażliwych w pojazdach, które są już wyposażone w standardowy GPS e-TOLL.
Wygoda korzystania z systemu SENT
System monitorowania SENT połączony z GPS pozwala na łatwiejsze monitorowanie całego przewozu. Nie trzeba robić tego ręcznie. Wszystkie informacje są bowiem przekazywane całkowicie automatycznie.
System SENT w połączeniu z e-TOLLgps wpływa bezpośrednio na efektywność i bezpieczeństwo przejazdów. Informacje są gromadzone w specjalnych bazach danych. Dzięki temu możliwe jest ich analizowanie przez pracodawcę i odpowiedzialne za to osoby. Taka kontrola pozwala na optymalizację kosztów eksploatacyjnych.
System SENT a e-TOLL OBU
Aby możliwe było zsynchronizowanie systemu SENT z e-TOLLgps, konieczne jest dysponowaniem urządzeniem OBU. Jest ono niezwykle kompaktowe i pozwala na wykorzystywanie w niemal każdym modelu samochodu ciężarowego. Obecnie tego typu sprzęt wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczki, by zapewnić ciągłe zasilanie. To urządzenie niewielkie, a więc także mobilne. Dzięki temu możliwe jest przenoszenie go między poszczególnymi pojazdami.
Funkcjonalne urządzenie OBU e-TOLL
OBU umożliwia też uruchomienie roamingu. To cenna informacja w przypadku przewozów międzynarodowych towarów wrażliwych. Urządzenia nie trzeba montować w profesjonalny sposób. Jest ono gotowe do pracy zaraz po zakupie.
– e-TOLL OBU to sprzęt bardzo funkcjonalny i stale udoskonalany. Pozwala on na zintegrowanie z systemami e-TOLLgps i SENT w zaledwie kilka minut. W wielu przypadkach podczas zakupu urządzenia można liczyć także na wsparcie techniczne w trakcie jego użytkowania – mówi specjalista z firmy e-TOLLgps.
Urządzenia OBU pozwalają na zastosowanie nie tylko w samochodach ciężarowych, choć jest to zdecydowanie najpopularniejszy wybór. Sprawdzają się one także w pojazdach osobowych, a nawet motocyklach. Kluczowe jest sprawne łącze w zapalniczce, pozwalające na dostarczanie energii do sprzętu w trakcie jazdy.