Ile trwa zmiana sprzedawcy energii elektrycznej w przypadku firmy?
Każdy z nas chciałby płacić niskie rachunki, zwłaszcza jeśli chodzi o prąd. Prowadzenie firmy wiąże się z sporą ilością opłat np. podatki, ubezpieczenia, czynsz, wszystkie media itp. nie wliczając w to dodatkowych wydatków. Ciężko zarobione pieniądze lepiej zainwestować w rozwój firmy, dlatego poszukujemy takich ofert, które będą dla nas korzystne i pomogą w zaoszczędzeniu na rachunkach. W takich sytuacjach często decydujemy się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej, jednak zależy nam, żeby procedura ta przebiegła bezproblemowo i, co najważniejsze, szybko, dlatego też, stawiamy sobie pytanie: ile trwa zmiana sprzedawcy energii elektrycznej?
Na czym polega zmiana sprzedawcy energii elektrycznej?
Każdy odbiorca ma prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Nie musimy kupować energii w firmie, która należy do takiej samej grupy kapitałowej co Operator Systemu Dystrybucyjnego, czyli innymi słowami sprzedawcy. Odbiorca nie może zmienić dystrybutora, jednak może zmienić sprzedawcę prądu. Wybór na rynku jest bardzo duży, gdyż obecnie jest wiele firm, które się zajmują sprzedażą prądu i oferują użytkownikom wiele ofert.
Sprawdź ofertę taniego prądu dla firm: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/
Zmiana sprzedawcy energii – ile trwa?
Energia elektryczna dla naszej firmy, jak również opłaty, zależne są od naszego sprzedawcy. Spoglądając na nasze rachunki za prąd, często dochodzimy do wniosku, że to najwyższy czas, by zmienić sprzedawcę energii. Kiedy zdecydujemy się na ten krok, trzeba pamiętać, że musimy przejść przez pewne procedury, zanim zaczniemy płacić niższe rachunki. Nie zawsze jesteśmy zorientowani, ile może trwać taka zmiana i czy jest to długotrwały proces. Jest to dość istotna kwestia, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na czasie.
Oczywiście czas trwania zmiany sprzedawcy zależny jest od firmy. Możliwe jest, że w poszczególnych jednostkach ten czas będzie różny, jednak różnice te nie powinny być duże. Może nawet zdarzyć się tak, że reguła ta jest jednakowa dla wszystkich. W najlepszym wypadku zmiana ta nie będzie przekraczała 30 dni od zawarcia umowy. Proces ten jest jednak zależny od okresu wypowiedzenia u poprzedniego sprzedawcy prądu i może się znacznie wydłużać.
Co może wypłynąć na czas oczekiwania zmiany sprzedawcy?
Procedura ta może się przedłużyć w zależności od okresu wypowiedzenia umowy z obecnym sprzedawcą lub od czasu trwania umowy, która nie zezwala na wcześniejsze wypowiedzenie. Ważnym jest, by nie zrywać umowy przed jej końcem, gdyż może to skutkować poniesieniem dodatkowych kosztów. Szczególną uwagę należy zwrócić na czas wypowiedzenia umowy, który może nawet potrwać do trzech miesięcy, a to oznacza dla nas dłuższy czas oczekiwania zmiany sprzedawcy.
Dlatego też należy wcześniej sprawdzić i upewnić się, czy nasz sprzedawca umożliwi nam wypowiedzenie, czy też musimy czekać do wygaśnięcia umowy. Jeśli bardzo zależy nam na czasie, (np. zmiana lokalu) to powinniśmy zająć się tą sprawą dużo wcześniej ze względu na różny czas oczekiwania.