Gadżety usb -dlaczego lepsze w działaniach promocyjnych niż inne?

Jeśli szukasz nowych sposobów promowania swojej firmy lub organizacji, weź pod uwagę niestandardowe napędy USB czyli wszystkim znane pendrivy jako część strategii promocji. Są świetne do rozdawania – na targach, konferencjach czy wystawach i możesz wysyłać je za pomocą materiałów marketingowych lub przekazywać potencjalnym klientom podczas bezpośredniej sprzedaży.

pewny biznes usb

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie ich w ramach strategii promocji marketingowej. Aby zdobyć pomysły, zapoznaj się z tymi przykładami strategii jakie zebraliśmy dla Ciebie w niniejszym artykule.

Gadżety USB i wartość dodana

Możesz użyć pamięci USB jako części strategii promocji treści. Jeśli jesteś trenerem personalnym, możesz napisać e-book na temat technik ćwiczeń lub wskazówek dietetycznych. Możesz go następnie zapisać na USB i przekazać potencjalnym klientom. Treści pomogą im dowiedzieć się, co możesz zrobić, a usbprezent będzie posługiwał właścicielowi długo i szczęśliwie.

Oto inny przykład: nowi budowniczowie domu mogą stworzyć interaktywną wycieczkę po jednym z ich domów wystawowych. Możesz także przekazać ludziom drewniane USB z Twoim imieniem i nazwiskiem, informacjami kontaktowymi oraz linkami do twoich profili w ramach strategii promocji mediów społecznościowych firmy stawiającej na eko podejście. Po obejrzeniu zawartości odbiorca ma teraz możliwość jej usunięcia i użycia USB do swoich potrzeb.

Kwestia Twojej Prezentacji

Czy planujesz prezentację na targach, konwencjach lub spotkaniach? Możesz maksymalnie zwiększyć ekspozycję dzięki właśnie personalizowanej pamięci USB. Możesz nagrać prezentację i zapisać ją na pendrive’ie. Użytkownicy mogą teraz przeglądać kopie slajdów lub prezentacji wideo w dowolnym momencie. Mogą nawet dzielić się nimi z innymi.

Podarowanie takiego usb gadżetu nie jest jednak wystarczające, aby zdobyć lojalność potencjalnego klienta. Musisz dać mu jakąś wartość. Podaj mu jakiś powód, by chciał zobaczyć twoją prezentację. Dobrą techniką jest nauka strategii promocji Nike. Dzięki temu marka słynie ze sprzedaży korzyści, a nie produktów.

Podaj informacje związane z niszą. Wykorzystaj prezentację, aby przekonać innych, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Jesteś wiarygodny i godny zaufania. Gdy potencjalni klienci potrzebują czegoś, co możesz podać, są bardziej skłonni do skontaktowania się z Tobą.

Kupon cyfrowy lub bezpłatna oferta

Kupon cyfrowy lub darmowa oferta – to kolejna strategia promocji związana z wykorzystaniem napędów USB – szczególna wersja strategia promocji marketingowej. Bowiem właśnie innym sposobem wykorzystania USB do strategii promocji jest dodanie kuponów, zniżek i darmowych ofert.

Możesz wysłać dyski lub oddać je podczas uruchamiania produktu. Daj im znać, że w napędzie jest nagroda – to zachęci ich do sprawdzenia. Po uruchomieniu dysku na komputerze, laptopie lub tablecie kupon może natychmiast pojawić się na jego ekranie.

Zapewnienie im rabatów, kuponów i ofert jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby zachęcić ich do wypróbowania Twoich produktów lub usług.