Gabinet z klasą

pexels-photo-267507

Gabinet dyrektora czy prezesa, to jedne z najważniejszych pomieszczeń w całej firmie. To na podstawie ich wyglądu, często wydawane są opinie na temat całego przedsiębiorstwa. Jeśli biuro jest niechlujne, albo wyposażone w rozpadające się, zaniedbane meble – raczej nikt nie będzie chciał podjąć z taką firmą współpracy. Dlaczego? To proste. Jeśli nie potrafimy zadbać o nasze najbliższe otoczenie, jak dbamy o interesy? Gabinet powinien być elegancki, z klasą, wystrojem nawiązywać do działalności przedsiębiorstwa i do gustu jego właściciela.

WYBIERZ KONKRETNY STYL

Dobrze jest zdecydować się na jedną konwencję, w której urządzimy gabinet. Oczywiście, można postawić na styl eklektyczny, ale tylko w sytuacji, gdy współgra on z działalnością firmy. W większości przypadków powinniśmy wybrać między klasyką, a nowoczesnością. Między zdobieniami, a prostotą. Spójrzmy na swoje codzienne otoczenie. Jeśli w naszym domu goszczą przede wszystkim antyki – powinniśmy postawić na meble klasyczne, być może wykonane nawet z drewna, a nie z płyty. Jeśli otaczamy się nowoczesnym designem – nie bójmy się wprowadzić tego do naszego gabinetu. Przemyślmy dobrze kolor mebli. Zbyt ciemne, bez odpowiedniego oświetlenia sprawią, że pomieszczenie wydawać się będzie ponure. Jeśli z kolei zestawimy, nowoczesne, błyszczące meble z kolorowymi ścianami – nie tylko nie będziemy mogli się skoncentrować w takiej przestrzeni, ale i nasi goście nie będą czuli się w niej komfortowo.

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Czy musisz przechowywać każdą teczkę, setki książek i osobistych drobiazgów w biurze? Czy naprawdę potrzebujesz w gabinecie dwóch szaf, trzech komód, dużego stołu konferencyjnego na 16 osób i ogromnego biurka? Jeśli dysponujesz na tyle dużą powierzchnią, że po wstawieniu do niej tych wszystkich mebli, zostanie miejsce na powietrze – to pewnie, skorzystaj z tej opcji. Z reguły jednak, powinniśmy kupić jedynie te meble gabinetowe, których naprawdę potrzebujemy. Jeśli zamierzasz zaopatrzyć się w naprawdę pokaźne biurko – pomyśl o kontenerach, czy szufladach i szafkach, które mogą stać się jego częścią i jako uzupełnienie, pod ścianą postaw jeden lub dwa regały. W gabinetach dobrze jest też znaleźć miejsce na niewielki stół, przy którym wspólnie z naszym gościem, będziemy mogli rozmawiać o współpracy i napić się ciepłej kawy. Jeśli przestrzeń będzie dobrze zorganizowana i znajdą się w niej tylko te meble do gabinetu, które są niezbędne – każdy będzie się czuł dobrze w takim miejscu. Dodatkowo nie zgromadzisz setek niepotrzebnych papierów i wszystkie dokumenty będziesz segregować oraz niszczyć na bieżąco.

Zapraszamy do podjęcia współpracy ze sklepem Lobby Meble. W naszej ofercie znajduje się kilka ciekawych systemów, które przeznaczone są do gabinetów. Chętnie pomożemy przy zdejmowaniu wymiarów pomieszczenia i przygotowaniu projektu aranżacji wnętrza. Posiadamy w naszej ofercie nie tylko gotowe modele. W razie konieczności – przygotowujemy też meble zgodnie z wytycznymi naszych klientów.