Firma sprzątająca – jak i gdzie szukać klienta?

maxresdefault (1)

Na rynku zawodowym jest mnóstwo ludzi, którzy nie mają czasu na sprzątanie. I to nie tylko swojego domu, także biur, firm, hal produkcyjnych. A już np. mycie okiem może doprowadzać swych właścicieli do przysłowiowej szewskiej pasji. Także pranie i czyszczenie dywanów, wykładzin, tapicerki w różnych pomieszczeniach (nie tylko w domach prywatnych), jest dla przeciętnego Kowalskiego nie do wykonania. Nie dlatego, że mu się nie chce, ale dlatego, że nie posiada sprzętu do wykonania tej pracy.

Zwykły odkurzacz, czy szmatka nie wyczyści plam na tapicerce, czy dywanach. Można również męczyć się ze znoszeniem ciężkich dywanów na podwórko celem wytrzepania, jednak dziś już się tego nie stosuje. Od trzepania dywanów, czy wykładzin są odpowiednie maszyny, które są w posiadaniu firm sprzątających. Część potrzebnego sprzętu można zakupić w sklepach budowlanych lub specjalistycznych punktach, ale zwykle związane jest to z dużymi kosztami.

Gdzie szukać klienta dla firmy sprzątającej?

Dobra firma sprzątająca będzie mieć dużo klientów, jeśli swą pracę będzie wykonywać rzetelnie. Sprzątanie, to nie jest jednorazowy „wybryk”. Sprzątać trzeba codziennie, a nie każdy ma na to czas i ochotę. Dlatego wynajmuje się kogoś do sprzątania i zleca mu wykonywanie tej pracy minimalnie dwa, trzy razy w tygodniu, a często nawet codziennie. Jeśli chodzi o dokładne sprzątanie (jak pranie dywanów, wykładzin, czyszczenie tapicerek samochodowych, meblowych, czyszczenie fug, czy też sprzątanie po remontach), taką pracę wykonuje się rzadziej, a nawet jednorazowo. Jednak należy pamiętać, że zadowolony klient wraca i co więcej poleca rzetelną firmę innym (rodzinie, znajomym itp.).

Konkurencja

pobrane (4)Jest duża konkurencja na tym rynku, ponieważ sprzątaniem zajmują się nie tylko firmy, ale także osoby prywatne, które w ten sposób chcą sobie dorobić do swej niejednokrotnie, niewielkiej pensji. Zdarza się także, że jest to jedyne źródło dochodu wielu osób, nie mających wykształcenia, czy też nie radzących sobie w wielkich korporacjach. Także gro studentów dorabia sobie w ten sposób. Wszyscy ci, którzy nie oferują usług jako firma, często nie posiadają odpowiednich maszyn, oraz środków chemicznych do sprzątania, co już na starcie dyskwalifikuje ich w pracach bardziej skomplikowanych. Poza tym, nie wystawiają rachunków, ani faktur, więc i duże firmy ich nie zatrudnią (większe firmy sprzątanie wrzucają sobie w koszty). Dlatego niewielka, profesjonalna firma sprzątająca ma większe pole do popisu i łatwiej znajdzie klienta. Bije tym na głowę wszystkich „dorabiających prywatnie”. Takiego klienta można łatwo znaleźć w internecie, poprzez ogłoszenia, z polecenia, oraz poprzez bezpośrednie odwiedziny w danej firmie, czy też zapytanie mailowe.

Należy pamiętać, że wielkie firmy nie przeglądają ogłoszeń w internecie, gdyż po prostu ludzie w nich pracujący (jeśli nie należy to do ich obowiązków) nie mają na to czasu. Dlatego warto poświęcić kilka dni, aby przejść się po firmach, zakładach produkcyjnych z zapytaniem o odpowiednie zlecenia. Jeśli już na danym terenie działa jakaś firma sprzątająca, można wejść na jej teren poprzez negocjacje cen za wykonywane usługi.

Zobacz jaki zakres usług ma typowa firma zajmująca się czyszczeniem dywanów http://warszawa-pranie-dywanow.pl/rembertow/

Jak znaleźć zagubiony iPhone – praktyczne porady