Czy warto skorzystać z rankingów kont osobistych?

Jeżeli myślisz o otworzeniu nowego rachunku bankowego lub zmianie banku, w którym aktualnie takie masz to być może zobaczyłeś, że w internecie istnieje przynajmniej kilkanaście rankingów z informacjami na temat popularnych banków oraz propozycji ich ofert. Co zawiera taki ranking? Czy opłaca się go przeczytać i na co powinno się zwrócić uwagę?

Jakie informacje znajdziemy w rankingu kont osobistych?

Każdy ranking kont osobistych jest trochę inny i wiadomości jakie są w nim zawarte mogą się lekko różnić. Przeważnie znajdziemy tam zestawienie kosztów za prowadzenie rachunków bankowych. Z tego typu rankingu dowiemy się za co niezbędne jest płacenie a co jest za darmo, i czy istnieją pewnego rodzaju warunki jakie powinno się wykonać, aby darmowe było. Dla przykładu wiele banków wydaje bezpłatną kartę ale trzeba wykonać określoną ilość płatności. Tego typu informacja w rankingu kont osobistych bardzo często będzie widoczna. Powinna się też pojawić informacja o wypłatach z bankomatów – czy są za darmo, jeżeli tak to na jakich warunkach – czy we wszystkich bankomatach, czy jedynie w konkretnych. Czy bezpłatnie wypłacimy każdą jedną kwotę, a może przy wypłatach mniejszych niż 100 zł należy zapłacić. Jeśli konieczne jest zapłacenie – to jaka to jest cena.

To samo dotyczy się ceny za prowadzenie rachunku – czy jest stuprocentowo bezpłatne, czy konieczne jest aby wykonać na nim pewny ruch, na przykład wpłacać regularnie określoną ilość pieniędzy.

Dość ważne jest także sprawdzenie świeżych rankingów ponieważ bardzo często widnieją tam również informacje o aktualnych promocjach w bankach. Dosyć często banki za założenie nowego konta i spełnienie określonych warunków wypłacają użytkownikom pieniądze. Tego typu fakty również powinny widnieć w rankingach kont osobistych.

Ostatnia już informacja jakiej należy poszukać w rankingu to ewentualne opłaty za robienie przelewów. Możliwości jest dużo – może być tak, że darmowe są przelewy tradycyjne i ekspresowe, lub jedynie te pierwsze – poszukajcie tych informacji w rankingu kont osobistych.

O czym warto pamiętać, kiedy korzystamy z rankingu kont osobistych

Przede wszystkim ważne jest aby zwrócić uwagę na termin kiedy ukazał się ranking. Jest taka możliwość, że jest on już nieaktualny, banki zmieniły oferty i promocje i te, które były dla Ciebie najlepsze, już nie będą istnieć.

Poza tym należy wziąć pod uwagę, że rankingi są subiektywne. W rankingu kont osobistych zazwyczaj pojawiają się pewnego rodzaju komentarze i rekomendacje. Konta mają miejsca na podium a nie dla każdej osoby takie same oferty i promocje mogą być w równym stopniu ważne. Należy wiedzieć, że to najczęściej subiektywne opisy osoby, która stworzyła ten ranking i każdy powinien samemu sprawdzić, który rachunek bankowy będzie dla niego najbardziej atrakcyjny. Dla przykładu jeden klient namiętnie używa blika i nie chce mieć konta w banku, który tej funkcji nie posiada, a ktoś inny potrzebuje kont walutowych, albo darmowych wypłat z bankomatów. Nie zawsze więc pierwsze miejsce będzie tak samo atrakcyjnie dla dwóch różnych klientów.

Co zyskamy podczas korzystania z rankingów kont osobistych?

Zdecydowanie tak, istotne jest tylko żeby nie kierować się miejscami, które zajmują poszczególne banki i sprawdzać bieżące rankingi. Dzięki rankingom kont osobistych możemy dowiedzieć się o pewnego rodzaju nowinkach – przykładowo o powstaniu nowych banków, lub o ich wejściu na polski rynek. W takim miejscu widzimy też zawarte wszystkie najważniejsze fakty i najczęściej nie mamy potrzeby samemu sprawdzać ofert wszystkich banków po kolei. Dzięki rankingowi możesz więc zaoszczędzić swój cenny czas.

My wszystkim zainteresowanym tym tematem polecamy ranking kont osobistych na blogu jakdorobic.pl, prowadzonym przez Jacka Gaconia.

Polecamy:
5 powodów dla których warto zainwestować w fotograficzną sesję biznesową w twojej firmie