Edukacja domowa Warszawa – czyli gdzie szukać pomocy w ED w stolicy?

Edukacja domowa to forma edukacji polegająca na spełnianiu obowiązku szkolnego poza szkołą. Mówiąc prościej, dziecko uczy się w domu, realizując podstawę programową, ale formalnie zapisane jest do szkoły. Ten tryb nauczania zyskuje na popularności. W Polsce uczy się w edukacji domowej już ponad 31 tysięcy dzieci i młodzieży. Nauczanie domowe realizowane jest na terenie całego kraju, a jak wygląda edukacja domowa w Warszawie? Na jakie wsparcie mogą liczyć uczniowie mieszkający w stolicy?

Nauka spersonalizowana

Homeschooling, czyli tzw. edukacja domowa notuje ogromny wzrost, patrząc na ostatnie trzy lata. Zainteresowanie z roku na rok stale rośnie. Obecnie z edukacji domowej korzysta już ponad 31 tysięcy uczniów. Co przyciąga rodziny do tej formy nauki?

Nauczanie domowe jest spersonalizowanym trybem edukacji, gdzie rodzic jako nauczyciel swojego dziecka, podąża za jego rozwojem, możliwościami i predyspozycjami. Jest w stanie dopasować rytm dnia do potrzeb dziecka. Pochylić się nad słabszymi stronami ucznia i rozwijać ponad program te, w których dziecko czuje się silne. Edukacja domowa jest rozwiązaniem darmowym, można korzystać z niej w dowolnym miejscu w Polsce. Duży odsetek uczniów w nauczaniu domowym mieszka w miastach, silną grupą jest edukacja domowa w Warszawie.

Edukacja domowa Warszawa – gdzie szukać wsparcia?

Podejmując decyzję, że będziemy kształcić nasze dziecko w trybie nauczania domowego, powinniśmy jak najwięcej dowiedzieć się o tej formie nauczania. Jak wiadomo – wiedza, to podstawa! Warto mieszkając w Warszawie poszukać lokalnych grup w social mediach zrzeszających osoby w edukacji domowej. Na rynku dostępnych jest wiele książek, poradników, e-booków czy artykułów na blogach poświęconych edukacji domowej. Warto porozmawiać z rodzinami, które edukują domowo o ich doświadczeniu.

Bardzo istotne będzie wybranie szkoły, najlepiej takiej, która będzie spełniała oczekiwania naszej rodziny i będzie placówką „przyjazną”, czyli taką, która specjalizuje się w prowadzeniu dzieci w edukacji domowej. Rzetelną wiedzę na temat edukacji domowej na pewno przekaże Fundacja Edukacji Domowej, która wspiera rodziny w całej Polsce. Jeśli zależy Wam na kreatywnych zajęciach  – warto odwiedzić warszawską świetlicę dla dzieci w edukacji domowej założoną przez aktorkę – Romę Gąsiorowską. Świetlica Edu Art – to miejsce pełne inspiracji, przyjacielskiej atmosfery i swobody. Prowadzone w duchu bliskości oraz wrażliwości artystycznej.

Nieocenionym wsparciem w całym procesie edukacyjnym będzie wybór Centrum Nauczania Domowego. Autorska platforma, jaką proponują dla uczniów w edukacji domowej, jest doskonałym narzędziem do nauki. Centrum Nauczania działa na terenie całej Polski, dzieci ze stolicy jak najbardziej mogą korzystać z ich innowacyjnych rozwiązań.

Internetowa Platforma Edukacyjna

W edukacji domowej rodzic ma pełną dowolność w tym, z jakich narzędzi i materiałów będzie korzystało jego dziecko. Ważne, by materiał zawarty w podstawie programowej został opanowany do egzaminu klasyfikacyjnego. Mało, który uczeń korzysta tylko z podręczników i ćwiczeń. Wiele zajęć w edukacji domowej odbywa się przez doświadczenie, metodą warsztatową lub w terenie: muzeum, parku doświadczeń, lesie czy na wystawie tematycznej. Rodzice chętnie sięgają po dostępne na rynku platformy edukacyjne, aplikacje do nauki np. języków, kursy i warsztaty online.

Internetowa platforma edukacyjna Centrum Nauczania Domowego jest pomocnym i ważnym narzędziem w edukacji domowej. Pozwala na komfortową i  samodzielną naukę ucznia. Na platformie dziecko z jednej strony ma dostęp do testów, ćwiczeń sprawdzających wiedzę, a z drugiej do licznych materiałów, które pozwalają tę wiedzę zdobyć.

Nauka na platformie jest intuicyjna, oparta o nowoczesne technologie, które obecnie są naturalnym elementem otaczającego nas świata. Interaktywne ćwiczenia, zadania multimedialne, animacje, gry edukacyjne – to wszystko sprawia, że nauka jest atrakcyjna i dziecko chętniej się uczy.

Cała wiedza z wymaganej podstawy programowej znajduje się w jednym miejscu, jest to niewątpliwie ogromne wsparcie dla uczniów w edukacji domowej.

Więcej informacji na temat Internetowej Platformy Edukacyjnej od Centrum Nauczania Domowego można uzyskać:

 

Jakie akcesoria musi mieć profesjonalny kelner?