Studia Executive MBA odpowiedź na dzisiejsze potrzeby świata biznesu i przygotowanie do przyszłych wyzwań

[Artykuł sponsorowany]

Nawet najbardziej doświadczeni menedżerowie muszą stale się rozwijać, jeśli chcą efektywnie wykonywać swoją pracę i radzić sobie z nowymi wyzwaniami. Ważna jest wymiana doświadczeń z innymi osobami na stanowiskach kierowniczych i nauka nowej wiedzy oraz umiejętności od najlepszych specjalistów. To wszystko gwarantują studia Executive MBA.

Program Executive MBA: dla doświadczonych menedżerów szukających nowych dróg rozwoju

Większość menedżerów stara się cały czas podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe kompetencje. Z czasem jednak zwykłe kursy i szkolenia mogą już nie wystarczać. W takiej sytuacji warto rozważyć zapisanie się na studia Executive MBA. Uczestnikami zajęć są doświadczeni menedżerowie – z co najmniej 3-letnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym i dyplomem magistra (wymogi konieczne do spełnienia dla kandydatów na studia EMBA). Dzięki temu możliwa jest wymiana doświadczeń, tak istotna w rozwijaniu warsztatu menedżera.

Jakie są inne zalety studiów EMBA? Z wymianą know-how ściśle wiąże się możliwość poznania metod i technik stosowanych nie tylko przez innych menedżerów, ale także – w innych branżach. Uczestnik programu EMBA ma szansę dostosować zdobytą wiedzę na ten temat do sytuacji w swojej firmie. Rozwiązania stosowane w innych przedsiębiorstwach może zatem – jeśli wydadzą mu się interesujące – zaadoptować do swojego miejsca pracy.

Możliwość stworzenia sieci kontaktów biznesowych i nauka pod okiem specjalistów z całego świata

Uczestnictwo w programie EMBA może przynieść także inne korzyści – takie jak stworzenie lub poszerzenie swojej sieci kontaktów biznesowych. Networking jest ważnym elementem każdego programu MBA i EMBA – dzięki niemu menedżerowie niejednokrotnie mają szansę na nawiązanie nowej, owocnej współpracy biznesowej.

Uczestnicy programu EMBA mogą również rozwijać swój warsztat pod okiem najlepszych specjalistów i czerpać z ich doświadczeń. Niejednokrotnie – tak jak np. na studiach Executive MBA w WSB w Poznaniu – są to specjaliści z całego świata. Warto zresztą wspomnieć, że zajęcia w ramach tego konkretnego programu EMBA mają formę interaktywną. Uczestnicy biorą udział w warsztatach, analizie biznesowych case studies, dyskusjach panelowych czy symulacjach. Dodatkowo zajęcia są prowadzone w całości w języku angielskim, co sprzyja rozwojowi umiejętności językowych. Oprócz tego uczestnicy programu EMBA w WSB w Poznaniu mają możliwość wzięcia udziału w Aalto Executive Summit – czyli międzynarodowym spotkaniu słuchaczy studiów MBA w Aalto University – czy w MBA Study Tour, czyli dodatkowej wycieczce do USA, podczas której wezmą udział w wizytach w amerykańskich instytucjach i firmach. Więcej o korzyściach z uczestnictwa w tym konkretnym programie można zresztą przeczytać na https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/poznan/korzysci-emba.

Studia EMBA to zatem dla doświadczonych menedżerów, szukających nowych kierunków rozwoju, szansa na wyjątkowe doświadczenie zawodowe. Ponadto spora część absolwentów programów EMBA potwierdza, że po skończeniu studiów ich kariera zawodowa nabrała jeszcze większego tempa – co z pewnością jest dobrą wiadomością dla menedżerów chcących awansować lub znaleźć pracę w innej firmie.

Polecamy:
Profesjonalne szkolenia dla specjalistów – wszystko, co trzeba wiedzieć