Dlaczego warto mieć konto firmowe na Facebooku?

Facebook to aktualnie jedno z najprężniej rozwijających się mediów społecznościowych. Można z powodzeniem stwierdzić, że w tym momencie posiada w tej dziedzinie monopol. Sprawia to, że można dzięki niemu dotrzeć do olbrzymiej bazy użytkowników.

Konto biznesowe Facebook szansą na pozyskanie nowych Klientów

Założenie fanpage na Facebooku umożliwi więc w bardzo skuteczny sposób pozyskanie nowych odbiorców. Będzie się to działo nie tylko poprzez prezentowanie firmy, ale również dzięki reklamom sponsorowanym, które zostaną za pomocą algorytmów Facebooka tak dopasowane do odbiorców, by były jak najskuteczniejsze. Za sprawą zwiększonych zasięgów pójdzie również zwiększenie sprzedaży, a tym samym – przychodu firmy. Następnym atutem konta firmowego na Facebooku jest łatwy i bezpośredni kontakt z klientami.

Ze względu na sposób funkcjonowania platformy, osoby zainteresowane produktem lub usługą będą podejmowały próby kontaktu z firmą. Facebook przewyższa również inne tradycyjne media pod względem kosztów jego wykorzystania. Reklamowanie się w telewizji lub gazetach wiąże się często z bardzo wysokimi kosztami, natomiast Facebook jest platformą całkowicie darmową, dzięki czemu nawet podejmując się eksperymentów marketingowych, nie trzeba liczyć się z ewentualnymi stratami finansowymi. Jedyną płatnością, jaką na nim uświadczymy, są wcześniej wymienione reklamy sponsorowane, natomiast korzystanie z nich jest opcjonalne i niewymagane do sprawnego i efektownego prowadzenia konta firmowego.

Źródło: Lepiej Widoczni – portal o marketingu i social media