Dlaczego płatny program do fakturowania jest lepszy niż darmowy?

online-business-programs-ashland-university

Wiele osób prowadzących własne działalności gospodarcze zastanawia się, jaki program do fakturowania jest lepszy. Dylemat dotyczy wersji darmowej oraz płatnej. Niektórzy decydują się na opcję bezpłatną, ale bardzo często żałuję swojego wyboru. Dlaczego warto zatem kupować płatne programy do fakturowania?

Maksymalne bezpieczeństwo danych

Trzeba podkreślić, że darmowe programy do fakturowania nie są do końca bezpieczne dla przechowywanych danych. Wszystko dlatego, że są one zlokalizowane na obcych serwerach. Tak naprawdę żaden właściciel nie może mieć pewności, kto ma dostęp do konkretnych informacji. Często takie dane zawierają wiele poufnych wiadomości na temat danej firmy czy pracowników. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na płatny program do fakturowania. W tym przypadku zagwarantowane jest maksymalne bezpieczeństwo danych. Są one umieszczone na komputerze właściciela i tylko od niego zależy, kto będzie miał do nich dostęp.

Pomoc techniczna

Niestety, bezpłatne programy do fakturowania nie oferują żadnego wsparcia technicznego. To powoduje, że wiele osób odpowiedzialnych za wykonywanie tej czynności musi sobie radzić samodzielnie. Nie jest to korzystna sytuacja, ponieważ nie każdy od razu jest w stanie perfekcyjnie operować dostępnymi funkcjami. Poza tym nie można pozwolić sobie na żaden błąd, ponieważ wszystkie faktury muszą być wypełnione dokładnie i terminowo. To sprawia, że darmowe programy są coraz rzadziej wybierane przez właścicieli, którzy stawiają na profesjonalizm. Płatne wersje takich programów oferują pomoc techniczną, dlatego zdecydowanie szybciej można wykonać wszystkie czynności.

Aktualizacje

Płatne programy do fakturowania są stale aktualizowane. Dzięki temu posiadają więcej nowoczesnych opcji. To sprawia, że praca jest szybsza i bardziej komfortowa. Niestety, darmowe programy także zostają w tym aspekcie daleko w tyle.

Jakie programy do fakturowania warto posiadać?

Faktura Small Business to program, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Jest przeznaczony dla małych oraz średnich firm. Umożliwia wystawianie różnych faktur (także przez przedsiębiorstwa zwolnione z VAT). Warto wiedzieć, że Faktura Small Business posiada kartotekę klientów oraz spis towarów i usług, co znacznie przyspiesza i ułatwia korzystanie z programu. To jednak nie wszystko. Nie można nie wspomnieć, że program umożliwia pobieranie danych kontrahentów z GUS-u. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosować go do indywidualnych potrzeb, żeby praca była wygodna oraz błyskawiczna. Ciekawą opcją jest także oznaczanie własnych danych, co sprawia, że wykonywanie zajęć jest bardziej przejrzyste. Program umożliwia również szybkie wysyłanie dokumentów mailem. Jeśli zostanie wykupionych kilka licencji, program będzie mógł być użytkowany na różnych stanowiskach jednocześnie. Faktura Small Business umożliwia także wystawianie faktur w obcej walucie, wystawianie faktur cyklicznych, możliwość zamiany miejscami pozycji na fakturze, współpracę z czytnikami kodów kreskowych czy drukarkami fiskalnymi.

Faktura Small Business Handel to program do wystawiania faktur z magazynem. Jest szczególnie polecany właścicielom małych oraz średnich przedsiębiorstw. Jego ważną zaletą jest to, iż można go w pełni zintegrować ze sklepem internetowym Shoper a także innymi (przy opracowaniu odpowiednich skryptów). Jeżeli zdecydujemy się na wersję jednostanowiskową możemy w znaczny sposób zwiększyć bezpieczeństwo naszych danych ponieważ baza całego programu znajduje się na naszym komputerze (godna uwagi w tym przypadku jest usługa eArchiwum, która na żądanie przesyła zaszyfrowane pliki na zdalny serwer i w przypadku poważnej awarii naszego komputera w prosty sposób możemy przywrócić kopię zapasową naszej bazy danych). Warto też wspomnieć o kartotece zakupów, która pozwala na wprowadzenie do programu faktur oraz rachunków, które dokumentują zakup danych towarów. Wygodną opcją dla firm produkcyjnych jest kompletacja, która umożliwia tworzenie jednego produktu z kilku innych. Faktura Small Business Handel posiada również obsługę stanów magazynowych. Ponadto umożliwia pobieranie danych kontrahentów z GUS-u, szybkie wysyłanie dokumentów mailem, możliwość pracy wielostanowiskowej, wystawianie faktur w obcej walucie, wystawianie faktur cyklicznych czy możliwość zamiany miejscami pozycji na fakturze. Przy jego udziale możliwa jest współpraca z czytnikami kodów kreskowych, drukarkami fiskalnymi oraz łatwe generowanie dokumentów kasowych. Tutaj także można dopasować działanie programu do indywidualnych potrzeb. Praca z FSB Handel jest łatwa i przyjemna a fachowa pomoc techniczna na wiele sposobów, która może pomóc nam rozwiązać zaistniałe trudności dodatkowo przemawia za tym by bezstresowo prowadzić swój biznes oparty o to oprogramowanie.