Dlaczego mięso z kurczaka to dobry wybór?

Mięso z kurczaka jest powszechnie uważane za jedno z najzdrowszych mięs. Warto je więc włączyć do swojego codziennego jadłospisu. Dużą zaletą kurczaka są nie tylko właściwości odżywcze, ale również wiele możliwości, jeśli chodzi o jego przygotowanie. Spośród mnóstwa przepisów z pewnością każdy znajdzie coś na miarę własnych upodobań smakowych.

Co dobrego jest w kurczaku?

Przede wszystkim, mięso z kurczaka zawiera sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych, a niewiele tłuszczów nasyconych. Spożywanie mięsa z kurczaka nie wpływa więc na podwyższenie poziomu cholesterolu. Co więcej, jest to chude mięso, które ma aż o połowę mniej kalorii niż w wieprzowinie i innych rodzajach mięsa. Pamiętajmy również, że mięso kurczaka ma sporą wartość odżywczą. Zawiera wiele witamin, zwłaszcza z grupy B, a także składników mineralnych, takich jak żelazo, potas oraz cynk. Kurczaki zawierają również dużo pełnowartościowego białka, które dostarcza naszemu organizmowi cały szereg aminokwasów. Także tych, których nasz organizm nie wytwarza i musi dostarczać sobie z pożywieniem. Mięso z kurczaka jest też wyjątkowo lekkostrawne. Świetnie sprawdza się w diecie osób chorych i przebywających na rekonwalescencji, dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

Jak dobrze przygotować kurczaka?

Właściwości zdrowotne i odżywcze mięsa z kurczaka w dużym stopniu zależą od tego, w jakim towarzystwie jest ono przygotowywane i podawane. Pamiętajmy więc, by zadbać, aby nasza kuchnia była lekka, zdrowa i pełnowartościowa. Jeśli marzy nam się panierka kfc, możemy udać się do lokalu serwującego panierowane kawałki kurczaka bądź samemu je przygotować, bazując na przepisach publikowanych w internecie. Natomiast całkiem dobrym rozwiązaniem jest przygotowywanie własnych, domowych wersji szybkich dań. Kurczak w chrupiącej panierce doskonale smakuje i będzie zdrowy pod warunkiem, że nie będzie zawierał żadnych sztucznych przypraw, wzmacniaczy smaku i innych chemicznych substancji, które dosyć powszechnie są wykorzystywane w barach szybkiej obsługi. Świetną opcją na domowego kurczaka w wersji fast food może być panierka z płatków kukurydzianych. Wystarczy zwykłe płatki kukurydziane rozbić na drobne kawałki, a następnie obtoczyć w nich udka czy skrzydełka z kurczaka i usmażyć. Gotowe danie będzie pyszne, chrupiące, aromatyczne i na pewno zdecydowanie zdrowsze niż jego fast foodowy odpowiednik.