Dbanie o łazienkę w biurze i hotelu – profesjonalne środki czystości

hotel władysławowo

Łazienki to newralgiczne miejsca, jeśli chodzi o czystość i higienę. Przy nieodpowiednim postępowaniu mogą stać się siedliskiem bakterii oraz innych groźnych drobnoustrojów.  Jest to zagrożeniem szczególnie wtedy, gdy z tego pomieszczenia korzystają różne osoby wielokrotnie w ciągu dnia. Dowiedz się, jak zadbać o łazienkę w biurze czy hotelu i jak pomogą Ci w tym profesjonalne środki czystości.

Łazienka w hotelu – codzienne sprzątanie i dezynfekcja

Nieskazitelna czystość łazienki to coś, czego oczekuje większość gości hotelowych. Niedociągnięcia w tej dziedzinie są zaś niedopuszczalne. Większość hoteli oferuje standardowy codzienny serwis sprzątający, którego zadaniem powinno być między innymi wyczyszczenie i zdezynfekowanie łazienki. Warto opracować dokładne procedury sprzątania dla całego personelu. Dzięki temu utrzymanie jednakowego standardu będzie prostsze, a samo sprzątanie szybsze i dokładniejsze. Łazienka w hotelu powinna być czyszczona za pomocą specjalistycznych, przeznaczonych do tego środków. Warto też pamiętać o wycieraniu wszystkich powierzchni do sucha – pomoże to ograniczyć ryzyko rozwoju drobnoustrojów.

Nieskazitelna łazienka w pokoju to podstawowy wymóg gości hotelowych. Dlatego dokładne, codzienne sprzątanie tego obszaru jest niezwykle ważne.

Łazienka w biurze – wyzwanie dla ekipy sprzątającej

Łazienka w biurze może być jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ w ciągu dnia wielokrotnie korzystają z niej różne osoby. Dlatego zanieczyszczenia i drobnoustroje mogą narastać bardzo szybko. Częstotliwość sprzątania łazienki w biurze powinna być dostosowana do liczby osób, które z niej korzystają – w bardzo „ruchliwych” miejscach może być konieczne sprzątanie nawet co godzinę. Procedury powinny obowiązkowo obejmować dokładne czyszczenie i dezynfekcję wszystkich elementów – począwszy od sanitariatów, poprzez podłogi, a skończywszy na klamkach. Do zadań serwisu sprzątającego należy też zaliczyć sprawdzanie stanu i uzupełnianie produktów higienicznych – mydła, papieru toaletowego, ręczników itp.

Środki czystości do biura i hotelu

Do sprzątania tak wymagających miejsc, jakimi są łazienka w hotelu czy w biurze, należy stosować tylko specjalistyczne środki czystości. Hurtownie oferują szeroki wybór profesjonalnych preparatów charakteryzujących się wysoką koncentracją substancji aktywnych – dzięki temu sprzątanie jest szybkie i skuteczne.

Środki czystości do biura czy hotelu powinny być także wydajne. Często dostępne są w formie koncentratów, które należy odpowiednio rozcieńczyć. Duża pojemność opakowań sprawia natomiast, że produkty wystarczą na długo, a ich zakup jest ekonomiczny.

Wybierając środki czystości, należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie i bezpieczeństwo dla różnych powierzchni. Kluczowe są również funkcje – środki do codziennego sprzątania powinny usuwać brud, dezynfekować i odświeżać. Przydadzą się także specjalistyczne płyny odkamieniające, do usuwania rdzy czy pleśni i grzybów. W hurtowni ze środkami czystości zazwyczaj znajdziesz  też pomocny sprzęt (ścierki, mopy, wózki) oraz artykuły higieniczne. Dlatego jest to najlepsze miejsca na zakupy.

Podnośnik nożycowy elektryczny, hydrauliczny czy spalinowy? Porównanie