Czym jest visual marketing?

Wizualna zawartość materiałów promocyjnych jest obecnie tak samo istotna, jak tekstowe komunikaty. Visual marketing określa sposób eksponowania oferty danego przedsiębiorstwa za pomocą różnych multimediów. Obrazy, ilustracje czy grafiki przyciągają uwagę użytkowników i mogą być nośnikiem informacji, a także emocji. Należy jednak pamiętać, że wszystkie elementy wizualne muszą być spójne z wizerunkiem firmy. Dowiedz się, jakie narzędzia graficzne warto wykorzystać, aby dotrzeć do nowych odbiorców.

Najważniejsze formy marketingu wizualnego

Visual marketing może znacznie zwiększyć skuteczność przyjętej strategii reklamowej. Liczba reklam obecnych w sieci oraz w przestrzeni publicznej jest przytłaczająca i często rozprasza odbiorców. Ciekawe elementy w postaci animacji lub grafiki są czymś, co może przyciągnąć i zainteresować wiele osób. W ten sposób dowiedzą się oni, co dana firma ma do zaoferowania. Obrazy są przetwarzane znacznie szybciej niż tekst, więc pomagają też w szybszym rozumieniu treści komunikatu. Co więcej, zwiększają też walory estetyczne reklamy. Do najpopularniejszych wizualnych nośników informacji zalicza się:

  • infografiki – jest to narzędzie, które umożliwia przekazanie najważniejszych informacji na dany temat w czytelny sposób,
  • grafiki na stronie internetowej i w social mediach – obrazy dołączane do postów wyróżniają zwykłe wpisy i docierają do większej liczby odbiorców,
  • banery – przyciągają uwagę i zachęcają do sprawdzenia strony internetowej lub pełniej oferty firmy.

Przygotowanie różnych nośników graficznych może być bardzo trudne i czasochłonne. Dlatego w wielu przypadkach lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Happy Island to zespół specjalistów, który oferuje kompleksową obsługę w dziedzinie marketingu.

Visual marketing – czy warto?

Odbiorcy reklam spędzają coraz mniej czasu na przyswajaniu informacji. Dlatego zainteresowanie ich ciekawą grafiką ma ogromne znaczenie dla sukcesu całej kampanii. W tym kontekście formy wizualne mają znaczną przewagę nad tekstem.

  • Obrazy są przyswajane szybciej – prosty przekaz wizualny jest odczytywany przez odbiorcę od razu. Z kolei przeczytanie krótkiego tekstu może zająć kilka minut.
  • Grafiki zwiększają zaangażowanie klientów – umieszczanie grafik w tekście sprawia, że jest on o wiele ciekawszy dla odbiorców.
  • Ilustracje pomagają zrozumieć znaczenie – zastosowanie elementów wizualnych pomaga odczytać intencje autora.

automatyzacja marketinguPołączenie grafiki z tekstem

Narzędzia wizualne pozwalają stworzyć komunikat, który jest zdecydowanie wygodniejszy dla odbiorców. Mimo to nie można zapominać o treści tekstowej, ponieważ to od niej zależy kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim na materiałach reklamowych powinny znaleźć się dane kontaktowe oraz specyfika firmy. Od tekstów zależy też pozycja strony internetowej w wyszukiwarce. W związku z tym bardzo ważne jest, aby zachować odpowiedni balans i łączyć oba elementy. Dobre zdjęcie czy grafika przyciągnie uwagę odbiorców, którzy później zdecydują się na lekturę całego komunikatu.

Polecamy:
Czym jest druk fleksograficzny i jakie ma zastosowanie?