Co składa się na marketing dla deweloperów? Na pewno znasz te narzędzia

Marketing inwestycji deweloperskich składa się z dwóch płaszczyzn: z marketingu marki osobistej oraz marketingu inwestycji. Odkąd większość działań promocyjnych przeniosło się do sieci wyszukiwania, mediów społecznościowych i ogólnie do Internetu, inwestorzy musieli dostosować swoje działania pod wydarzenia dziejące się w obliczu pandemii – czyli przenieść je do sieci.

Marketing dla deweloperów obejmuje takie narzędzia do promowania inwestycji, jak:

  • social media – Facebook, Messenger, Twitter, Instagram i tak dalej,

  • landing page – wizytówka w postaci dobrze dopracowanej strony www,

  • kampanie w sieci wyszukiwania Google i Facebook,

  • pozycjonowanie,

  • reklama oraz PR.

Social Media

W dzisiejszych czasach akcje promocyjne w sieci mediów społecznościowych to codzienność. Standardem stały się firmowe profile na Instagramie, czy też grupy na Facebooku. W marketingu dla deweloperów jednak chodzi o to, aby przekaz i ton komunikacji był dopasowany do charakteru medium, w jakim jest on prezentowany. Ludzie lubią dzielić się opiniami na różne tematy, dlatego warto na takich portalach angażować ich w inicjatywy związane z planowaną inwestycją. Dobry odbiór zapewni zdecydowanie lepszą promocję niż niejedna ulotka.

Landing page

Strona www, czy też witryna internetowa, jest wizytówką i przewodnikiem po nieruchomościach – powinna więc spełniać wszystkie oczekiwania odbiorców. Z tego właśnie względu powinny się na niej znajdować takie elementy jak: CTA, opis inwestycji, lokalizację i mapę inwestycji, chatbot, kreatywne treści oraz prezentacje multimedialne w postaci zdjęć, grafik, planów i innych dodatków.

Kampanie w sieci wyszukiwania Google i Facebook

Marketing dla deweloperów nie mógłby obejść się bez skutecznych kampanii reklamowych, bez których powodzenie sprzedaży inwestycji byłoby niemożliwe. To właśnie wizualne reklamy i wyświetlenia powodują to, że kampanie docierają do znacznie większego grona odbiorców niż zwykłe broszury reklamowe. Należy przy tym zaznaczyć, że w przypadku kampanii reklamowych w sieci www, trzeba dokładnie określić grupę odbiorców – posty sponsorowane (Facebook) mają bowiem swoje wytyczne, które należy spełnić.

Pozycjonowanie

Nie można również zapomnieć o SEO i pozycjonowaniu. Chodzi tutaj o słowa kluczowe i to, aby wyniki wyszukiwania z nimi związane wyświetlały się na samej górze w wyszukiwarce Google. Dobrze zbudowana strona to połowa sukcesu, druga połowa zależy od dobrze skonstruowanych meta tagów, meta opisów oraz fraz kluczowych użytych w tekście.

Reklama oraz PR

Najlepszą reklamą w branży deweloperskiej są oczywiście opinie. Niemniej jednak do pozyskania pozytywnych opinii na temat inwestycji trzeba najpierw zaplanować ogólną strategię, w końcu opinie nie tworzą się z niczego. W związku z tym ważna będzie również sieć kontaktów oraz współpraca medialna z poszczególnymi jednostkami. Tyczy się to zarówno współpracy z fotografami, którzy dostarczają profesjonalnych zdjęć nieruchomości, jak i również współpracy ze strategami, którzy nakierują na właściwe tory w stronę powodzenia promocji i sprzedaży inwestycji.

Te i wiele innych technik i narzędzi składają się na marketing w branży deweloperskiej. Pamiętajmy jednak, że powodzenie sprzedaży może zależeć od całkowicie innych, zupełnie przypadkowych decyzji, ponieważ klienci są różni i niekoniecznie muszą podążać tym samym tokiem myślenia co rówieśnicy.