Bal karnawałowy a biznesowy dress code

Jeśli chcesz uniknąć modowego faux pas w tym roku w czasie karnawału – sięgnij po nasz przewodnik po garderobie w tym kontekście. Ubieranie się na karnawał jest nieco inne niż ubieranie się na regularne imprezy koktajlowe. Karnawał to wydarzenie od dawna zakorzenione w tradycji. Podczas gdy niektóre aspekty uczestnictwa w imprezach karnawałowych zostały złagodzone, nadal istnieje kilka zasad, o których musisz pamiętać – szczególnie przy wyborze stroju.

carnival-3075912_960_720

Oto surowe zasady i trendy w ubieraniu się, o których powinieneś wiedzieć, jeśli zmierzasz w tym roku wziąć udział w eleganckim balu karnawałowym.

Ogólne wskazówki – strój na karnawał

Bez względu na to, w którym dniu planujesz wziąć udział w karnawale, istnieje kilka standardowych zasad dotyczących ubierania się. Oto przykładowe wskazówki dotyczące stroju na tę okazję. Oczekuje się, że kobiety utrzymają odpowiedni standard w poszanowaniu tradycji i motywu, jakie narzucił na daną imprezę karnawałową jej organizator. Panowie powinni założyć garnitur z dopasowanych spodni (dopuszczalne chino), sportową kurtkę lub marynarkę oraz buty do krawata i stroju.

Zasady te nie mają ścisłego zastosowania w ogólnej zabawie karnawałowej, ale jeśli jesteś wśród członków organizacji takiego karnawału, potraktuj to naprawdę poważnie!

Ogólne zasady ubierania się na elegancką imprezę karnawałową: panie

Bez dżinsów, bez dżinsowych spódnic, bez dżinsowych kurtek. Absolutnie nie dla dżinsu. Nie toleruje się też nagich brzuszków, w tym sukienek z wycięciami. Jeśli suknie karnawałowe to tylko te ekskluzywne i naprawdę eleganckie. Spodnie takie jak skórzane spodnie i legginsy również nie są akceptowane. Dodatkowo najlepiej pojawić się pamiętając o tym, że nie toleruje się na eleganckich przyjęciach karnawałowych szortów, rozdarć w ubraniu, nawet jeśli są to zamierzone rozdarcia. Lepiej też nie zakładać kombinezonów, chociaż może to być ściśle egzekwowane tylko w obszarach członków. Bez sneakersów, japonek, czy innych butów noszonych na co dzień. Tradycyjnie nie są dozwolone sukienki bez ramiączek ani na ramiączkach o grubości mniejszej niż centymetr, ale nie jest to ściśle przestrzegana zasada. Tradycyjnie lepiej też nie zakładać sukienek ani spódnic powyżej kolan, ale znowu nie jest to ściśle egzekwowane. Tradycyjnie wszystkie kobiety muszą nosić kapelusz lub czapkę, ale to też nie jest to ściśle przestrzegane.

Ogólne zasady ubierania się na elegancką imprezę karnawałową: panowie

Podobnie jak panie – bez dżinsu: bez dżinsów, bez dżinsowych kurtek, bez dżinsowych spodenek czy szortów. Tak samo tutaj również nie toleruje się rozdarć w ubraniu, nawet jeśli są to zamierzone rozdarcia. Nie do pomyślenia są kurtki dresowe, kurtki bomberowe lub marynarki. Bez sweterków i swetrów na wierzchu. Nie mile widziane są też zbyt fikuśne garnitury.

Obowiązkowe są za to eleganckie maski. Jak więc widać karnawałowy bal maskowy w ujęciu oficjalnym czy biznesowym to całkiem inna bajka, niż powszechne bale przebierańców, z którymi się spotykamy. Warto to zapamiętać.