Adobe InDesign – kursy dla początkujących

pexels-photo-297648

Współczesny człowiek powinien nieustannie rozwijać swoje umiejętności, gdyż w dobie rozwoju nowych technologii jest to nieuniknione, aby odnosić sukcesy i rozwijać się zawodowo. Warto, aby każda osoba, która zajmuje się opracowaniem ulotek czy publikacji do druku znała podstawowe narzędzia, które będą ją wspierać w pracy. Program komputerowy Adobe InDesign to profesjonalny program DTP. Służy on do projektowania materiałów poligraficznych, a także łamania, składania i przygotowywania ich do druku. Oprogramowanie zostało opracowane przez amerykańską firmę Adobe w latach 80-tych zeszłego stulecia i nadal jest regularnie aktualizowane.

Efektywne szkolenia z Adobe InDesign

Szkolenie z zakresu obsługi programu Adobe InDesign ma charakter otwarty i zostało opracowane w taki sposób, aby mogli z niego z niego skorzystać wszyscy zainteresowani tym programem. Kursy przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w programie, a także dla pracowników poligrafii i operatorów DTP. Na portalu http://www.imperiumszkoleniowe.pl/adobe-indesign opublikowano informacje o aktualnych szkoleniach, dzięki którym można nauczyć się podstaw oraz bardziej zaawansowanych funkcji.

Wstęp dla początkujących i panel zarządzania programem

Punktem wyjścia do pracy w każdym programie komputerowym jest nauka podstaw. Dlatego warto poznać tzw. „dobre praktyki”, aby rozwijać swoje umiejętności i stać się perfekcjonistą, który sprawnie i bez trudu wykonuje różnorodne projekty. Interfejs programu jest bardzo intuicyjny, dlatego dostęp do podstawowych opcji jest niezwykle łatwy.

Do czego służy Adobe InDesign?

Program Adobe InDesign umożliwia opracowanie dokumentów różnego typu – począwszy od drobnych publikacji, raportów, papeterii i plakatów, poprzez ulotki i gazetki promocyjne, aż po czasopisma oraz książki. Zestaw funkcjonalnych i wygodnych narzędzi pozwala tworzyć strony z kilkoma kolumnami oraz prawidłowo zbudować layout. Program ten zapewnia profesjonalny skład tekstu z atrakcyjną szatą graficzną, ilustracjami, wykresami i tabelami. Jedną z zalet programu jest tworzenie estetycznej typografii zgodnie z powszechnie stosowanymi zasadami.

Atrakcyjne publikacje cyfrowe

Program umożliwia także opracowanie czasopism cyfrowych oraz książek elektronicznych, które stają się coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi, a ich nowoczesna forma przyciąga uwagę ze względu na atrakcyjne grafiki i przejrzysty układ treści. Program oferuje wygodny dostęp do ogromnej ilości czcionek oraz ich aktywacji. A rodzaj wybranej czcionki można zweryfikować w projekcie bez konieczności aktywacji.

Nowoczesne funkcje programu

Najnowsze wersje programu Adobe InDesign pozwalają na tworzenie interaktywnych dokumentów, które publikowane są online w celu lepszej prezentacji konkretnego tematu, produktu czy instrukcji obsługi. Dzięki możliwościom technik cyfrowych dokumenty interaktywne można uatrakcyjnić pokazami slajdów, animacjami, dźwiękiem oraz interesującymi nagraniami wideo. Program InDesign ułatwia pracę nad dokumentami, gdyż pozwala łączyć różnorodne materiały w dowolnym formacie – PDF, HTML oraz EPUB.