8 pomysłów na karierę dla mechanika samochodowego

Mechanic-1024x576

Czy chcesz pracować manualnie? Czy interesują Cię samochody lub motocykle? Jeśli tak, możesz liczyć na doskonałą karierę mechanika samochodowego. Według statystyk liczba używanych pojazdów nadal rośnie, a do wykonywania podstawowych czynności konserwacyjnych i napraw, takich jak wymiana klocków hamulcowych i wymiana oleju, potrzeba więcej podstawowych techników. Oto kilka najlepszych możliwości pracy dla bardziej i mniej wykształconych mechaników.

1. Technik Samochodowy

Technik samochodowy pracuje dla dealerów i warsztatów samochodowych, takich jak http://www.blswyszomirski.pl/. Wiele różnych problemów mechanicznych może uniemożliwić działanie pojazdu. Technicy diagnozują te problemy oraz zalecają i kompletują usługi. Usługi mogą obejmować np.: wymianę hamulców, wymianę płynów, obsługę silnika i wiele innych ogólnych prac konserwacyjnych.

2. Mechanik skrzyni biegów

Skrzynie biegów są drogie, a wielu właścicieli pojazdów nie może sobie pozwolić na zakup nowej. Mogą kupować odnowione skrzynie biegów lub zlecić ich konserwację mechanikowi specjalizującemu się w tej dziedzinie. Mechanik ten wykorzystuje swoją wiedzę o sterownikach komputerowych i systemach elektrycznych do odbudowy lub naprawy tej tak ważnej części samochodu.

3. Mechanik motocyklowy

Niektórzy mechanicy mają doświadczenie w pracy z samochodami i ciężarówkami, ale istnieje też możliwość zostania mechanikiem motocyklowym. Twoja rola wtedy obejmuje diagnostykę, konserwację i naprawę motocykli, motorowerów, motocykli i innych pojazdów mechanicznych jednośladowych.

4. Mechanik hamulcowy

Istnieją ogólni mechanicy, którzy mogą naprawić różne problemy z pojazdem. Jednak niektórzy mechanicy skupiają tylko na hamulcach samochodowych. Twoje obowiązki wtedy obejmują naprawę i konserwację hamulców, wymianę klocków hamulcowych i rozwiązywanie innych problemów z układem hamulcowym.

Dodatkowo możesz skupić się na naprawie klimatyzacji samochodowych. Obejmuje to instalowanie nowych komponentów klimatyzacyjnych i serwisowanie systemów klimatyzacji samochodów.

6. Przedstawiciel obsługi klienta

Bycie licencjonowanym mechanikiem nie oznacza, że musisz naprawiać samochody. Możesz rozpocząć karierę jako serwisant dla warsztatu samochodowego, a następnie przejść do obsługi klienta. Chociaż nie będziesz obsługiwać pojazdów, będziesz wiedział wystarczająco dużo o samochodach, aby wydawać zalecenia, wyjaśniać rodzaje usług i zapewniać klientom satysfakcję z poziomu usług. Przedstawiciele ds. Obsługi klienta potrzebują dobrych ludzi z paletą umiejętności komunikacyjnych.

7. Sprzedawca samochodów

To może być niespodzianka, ale niektórzy auto-sprzedawcy rozpoczęli karierę jako mechanik. Wiedza o tym, jak działają samochody, może być cenna przy sprzedaży samochodów. Możesz odpowiadać na pytania i zgłaszać sugestie w zależności od potrzeb klienta.

8. Nauczyciel

Niektórzy specjaliści prowadzą zajęcia z mechaniki samochodowej. Różne kursy są również prowadzone przez licencjonowanych mechaników. Potrzebujesz dobrych umiejętności komunikacyjnych i silnej znajomości branży motoryzacyjnej, aby przekazywać wiedzę o tym jak diagnozować i naprawiać różne problemy mechaniczne.