Zawody, które na polskim rynku rozwijają się najszybciej.

starting-a-courier-service

Generalnie, każdy zawód ma swój czas w historii. Jeśli kiedyś niezmiernie intratnym zawodem był zawód kowala, ponieważ transport bazował na koniach, dziś już takich problemów nie ma, jak np. zgubiona podkowa, czy zmęczony rumak. Wtedy dobry biznes robili również ci, którzy mieli swoje karczmy i przy okazji stajnie, a w nich konie na zmianę. Te czasy minęły i raczej już nie wrócą. Dzisiejszy kurier już nie jeździ na koniu, ale raczej ma pod maską ich mechanicznych „następców”. I to w liczbie nawet kilkuset. Dyliżanse rozpoczęły marsz w zapomnienie w czasach, kiedy „ogniste rumaki” zaczęły pędzić po torach. Rozwój danej branży zazwyczaj idzie w parze z rozwojem cywilizacyjnym. Tak samo dzieje się z transportem, w szeroko rozumianym pojęciu. Transport – to przewóz ludzi, towarów i zwierząt. Transport – to także turystyka. W każdej dziedzinie dzisiejszego świata, bez transportu nic raczej by się nie rozwinęło. Nie mogłaby istnieć turystyka, budownictwo, przemysł, sprzedaż itp. Transport – to podstawa każdego biznesu i każdej gałęzi produkcji.

Rozwój gałęzi biznesowych

Praca kuriera należy do tej pierwotnej gałęzi biznesu, który „niesie na swych plecach” inne zawody. To od kuriera często zależy sukces firm, fuzji, produkcji. Kurierzy zajmują się dostarczaniem informacji na tzw. „piśmie”. Oczywiście, te informacje można zdobyć inaczej – np. w formie elektronicznej. Jednak informacje „na papierze” wciąż mają swoją – często niezwykle magiczną – wartość. Czy zakupując dom, bierzemy potwierdzenie elektroniczne, czy też na realnym papierze? Tak samo jest dziś w innych branżach. Pomimo tego, że drzew jest coraz mniej, nikt nie wymyślił bardziej rzeczywistego i dosadnego przekazu, jak papier. Rozwój transportu wciąż trwa. I będzie trwał dopóty, dopóki taki transport będzie potrzebny. Chcąc skorzystać z takiej usługi jak np. szybka paczka do uk, czy innego kraju na świecie, musimy podpisać pewne dokumenty przewozowe, potwierdzające to, że taką paczkę wysłaliśmy. Oczywiście, zawsze jest jakiś ślad w postaci e – maili, sms – sów, czy innych przekazów elektronicznych. Jednak papier wciąż pozostaje tym najbardziej wiarygodnym.

Sprawdź również tanie paczki jako alternatywę dla wysyłek w Twojej firmie.

Rozwój zawodów na rodzimym rynku

Rozwój zawodów jest uzależniony od rozwoju cywilizacyjnego. I nie ma tu znaczenia, czy jest to rynek rodzimy, czy też światowy. Jednak zawód kuriera jest coraz bardziej popularny pomimo tego, że przecież można wysyłać przesyłki zwykłą pocztą. Wprawdzie, nawet tzw. zwykły listonosz może zostać – choćby na chwilę – kurierem może świadczyć o tym, jak bardzo popularny stał się ten zawód. Na poczcie istnieje usługa nazywana: kurier-24, lub kurier-48. Tym kurierem zostaje – na tę odpowiednią chwilę – właśnie listonosz. Nikt chyba nie myśli, że chcąc wysłać paczkę kurierem na poczcie, ta sama poczta zatrudnia nowych ludzi? Niestety, nie ma tak „dobrze”. Kurierzy zajmują się dostarczaniem paczek nie tylko pracując dla Poczty Polskiej, także dla innych przewoźników, którzy rozwijają się bardzo szybko, nie tylko na rodzimym rynku, ale i na całym świecie.