Zanim zaczniesz zatrudniać pracowników – sprawdź, jakie możliwości daje kredyt dla firm!

Kiedy dopiero zaczynasz, pożyczka osobista, karta kredytowa lub pożyczka dla małej firmy mogą wystarczyć, abyś mógł zacząć.

Ale wraz z rozwojem firmy będziesz potrzebować więcej kapitału obrotowego, aby:

  • finansować operacje,

  • zatrudniać pracowników,

  • otwierać nowe lokalizacje,

  • kupować zapasy,

  • inne.

W tym miejscu pojawia się kredyt dla firm. Pożyczki komercyjne mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Twojej firmy i przeniesienia jej na wyższy poziom. Zapewniają również wystarczające zasoby, aby przetrwać kryzysy gotówkowe i wyprzedzić konkurencję. Istnieje wiele różnych rodzajów kredytów komercyjnych i wiele czynników, które wpływają na twoją zdolność do zakwalifikowania się do takowych. Spójrzmy na fakty.

Co to jest kredyt dla firm?

Kredyt dla firm to każdy rodzaj pożyczki udzielonej firmie zamiast osobie fizycznej. Pożyczki komercyjne zapewniają napływ kapitału, który przedsiębiorstwa mogą wykorzystać do napędzania wzrostu i zwiększania zysków. Pożyczki komercyjne nazywane są również pożyczkami dla małych firm. Chociaż niektórzy pożyczkodawcy mogą odróżnić te dwa. W takim przypadku pożyczki dla małych firm będą odnosić się do niższych kwot finansowania, podczas gdy pożyczki komercyjne charakteryzują się wyższymi kwotami finansowania dla średnich i większych przedsiębiorstw.

Każda firma, która chce uzyskać kredyt komercyjny, będzie musiała uzyskać zgodę pożyczkodawcy, takiego jak bank lub inna instytucja finansowa. Oprocentowanie i warunki spłaty, które otrzymasz, będą zależeć od kwalifikacji Twojej firmy. Większość pożyczek komercyjnych to pożyczki terminowe, które charakteryzują się stałymi spłatami miesięcznymi w określonym przedziale czasowym. Wiele firm ma możliwość wyboru okresu spłaty, który może wynosić od roku do 25 lat, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Kredyty komercyjne mogą obejmować kredyty na finansowanie sprzętu, kredyty na nieruchomości komercyjne oraz biznesowe linie kredytowe.

Istnieją również inne produkty finansowania komercyjnego, takie jak faktoring faktur, finansowanie sprzętu, zaliczki gotówkowe dla handlowców i finansowanie innego rodzaju. Niektóre z tych produktów mogą mieć mniejsze kwoty finansowania i krótsze okresy spłaty niż tradycyjna pożyczka terminowa. W niektórych przypadkach kredyty komercyjne są zabezpieczone. Zabezpieczenie daje kredytodawcom dodatkową warstwę pewności, ponieważ zachowują oni prawo do przejęcia aktywów, jeśli nie będziesz w stanie spłacić kredytu. Typowe rodzaje zabezpieczeń obejmują faktury, należności, sprzęt, nieruchomości i inne. Większość małych firm może zabezpieczyć pożyczki komercyjne za pośrednictwem internetowych pożyczkodawców, banków i spółdzielczych kas pożyczkowych. Stopy procentowe, opłaty, kwoty finansowania i warunki, do których kwalifikuje się Twoja firma, będą zależeć od rodzaju pożyczki, Twojej zdolności kredytowej, finansów i celów.

Jak uzyskać kredyt dla firm?

Różne rodzaje pożyczkodawców będą miały różne wymagania dotyczące uzyskania kredytu komercyjnego. To powiedziawszy, istnieją pewne wspólne podobieństwa w większości aplikacji np. będziesz musiał poznać wszystkie tajniki swojej firmy, zanim usiądziesz z pożyczkodawcą, aby w ogóle porozmawiać o kredycie.