Zardzewiałe ruszty grillowe? Mamy na to sposób!

Zardzewiałe ruszty grillowe wyglądają nieatrakcyjnie i mogą powodować przywieranie wielu potraw. Zawsze powinieneś zapobiegać rdzewieniu rusztów grillowych, ale jeśli już tak się stanie, postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami, aby przywrócić je do dobrego stanu.

Czy można grillować na zardzewiałym ruszcie?

Teoretycznie grillowanie na zardzewiałym ruszcie grillowym nie zaszkodzi. Może to jednak sprawić, że Twoje mięso będzie smakować jak zardzewiały gwóźdź, a nawet mieszanka przypraw może nie wystarczyć, aby to naprawić. Dlatego właśnie najlepiej usunąć rdzę z rusztów grillowych przed rozpoczęciem grillowania.

Dlaczego moje ruszty grillowe rdzewieją?

Większość rusztów grillowych ma wykończenie, które zapobiega rdzewieniu metalu. Z czasem i użytkowaniem wykończenie zaczyna zawodzić. Przekonasz się, że nawet ruszty grillowe ze stali nierdzewnej w końcu rdzewieją. Rdza tworzy się, gdy na metalu gromadzi się kondensacja, zwykle w nocy, gdy temperatury są niskie. Dopasowana osłona może pomóc w ograniczeniu powstawania rdzy, ale w końcu ruszty grillowe zardzewieją, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane.

Jak czyścić zardzewiałe ruszty grilla?

Pierwszym krokiem w czyszczeniu zardzewiałych rusztów grilla jest określenie rodzaju materiału, z którego są wykonane. Ruszty żeliwne najłatwiej usunąć z rdzy, natomiast ruszty ze stali nierdzewnej mogą wymagać nieco więcej wysiłku. Ważne jest, aby wiedzieć, jak uniknąć uszkodzenia rusztów podczas usuwania rdzy.

Czego będziesz potrzebować?

Będziesz musiał zdobyć kilka materiałów eksploatacyjnych, aby usunąć rdzę z rusztów grillowych. Jeśli czyścisz ruszty grillowe ze stali nierdzewnej lub pokryte porcelaną, potrzebujesz miękkiej szczotki. Nie używaj szczotki drucianej do czyszczenia tych materiałów, ponieważ może to spowodować zadrapania, które w przyszłości prowadzą do większej ilości rdzy. Ruszty żeliwne najlepiej czyścić szczotką drucianą. Można nawet użyć koła drucianego na szlifierce, aby szybko usunąć rdzę z żeliwa.

Na rynku dostępnych jest wiele komercyjnych produktów do usuwania rdzy. Niektóre działają dobrze, inne nie. Również kilka domowych składników doskonale radzi sobie z usuwaniem rdzy. Jeśli masz sodę oczyszczoną, ocet biały lub sok z cytryny, masz wszystko, czego potrzebujesz. Kilka małych arkuszy folii aluminiowej stanowi doskonały środek płuczący, który nie uszkodzi rusztów grillowych ze stali nierdzewnej ani porcelany.

Pasta z sody oczyszczonej

Po prostu wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę, aż uzyskasz gęstą pastę. Natrzyj pastą zardzewiałe ruszty grilla i pozostaw na 10-15 minut. Za pomocą zwitka folii aluminiowej lub niemetalowej szczotki zetrzyj pastę z rusztów, zabierając ze sobą rdzę. Działa to najlepiej w przypadku lekko zardzewiałych rusztów, ale może nie być skuteczne w przypadku cięższej rdzy. Na koniec należy spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Mimo usilnych starań pasta nie puściła? Nic straconego! Sprawdź koniecznie interesującą ofertę na stronie https://art-win.pl/50-ruszty-do-grila i zamów nowe ruszty w dobrej cenie.

Dla kogo wskoczpokase.pl?
Prosty CRM to słuszny wybór nawet dla większej firmy