Zarabianie na wypełnianiu ankiet – kilka przydatnych informacji

Gdy przeglądamy zasoby internetu, bardzo często możemy trafić na reklamy czy ogłoszenia systemów i stron z ankietami, które kuszą nas świetnymi zarobkami za wypełnianie ankiet. Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę zarabiania, warto nieco bliżej zapoznać się z tematem. Wbrew temu, co obiecują takie serwisy, kokosów na ankietach raczej nie zarobimy.

Wypełnianie ankiet znajduje się praktycznie na każdej liście sposobów na zarabianie w sieci. Owszem, jest to prawda, ale jedynie częściowa. Na ankietach można sobie dorobić kilkaset złotych w skali miesiąca. Jest to więc jedynie dodatek do pensji, ale z pewnością nie można z ankiet stworzyć sobie regularnej formy zarobku. Poza tym, że kwoty są niewielkie, nigdy nie mamy pewności, ile w każdym miesiącu zarobimy. Systemy oferujące płatne ankiety często wybierają konkretnych użytkowników o określonym profilu – może się więc okazać, że do wielu ankiet nie będziemy pasować jako grupa docelowa.

Zwiększenie możliwości zarobku

Aby ankiety przyniosły nam jakikolwiek realny zarobek w skali miesiąca, warto mieć świadomość, że nie wystarczy zarejestrowanie się w jednym serwisie czy stronie z ankietami. Najlepiej założyć konta na co najmniej kilkunastu różnych stronach – oczywiście jedynie tych, które są sprawdzone, polecane przez innych użytkowników sieci i przetestowane, także pod kątem regularnej wypłaty zgromadzonych środków. Założenie konta na każdym portalu oferującym ankiety wymaga co najmniej kilkunastu minut poświęconego czasu. Zwykle trzeba odpowiedzieć na bardzo rozbudowany kwestionariusz, dzięki któremu później będziemy przyporządkowani do konkretnych ankiet. Zanim więc w ogóle zaczniemy zarabiać, trzeba sporo czasu poświęcić zupełnie za darmo na zakładanie profili na stronach z ankietami.

Ankiety płatne – nie zawsze w gotówce

Zanim zaczniemy zarabiać na ankietach, dobrze jest również upewnić się, jak wygląda kwestia wypłaty zgromadzenia. W większości systemów ankietowych za każdą wypełnioną ankietę zdobywa się punkty, które później przeliczane są na gotówkę. Aby w ogóle móc wypłacić środki, trzeba zebrać określona kwotę, na przykład 50 czy 100 zł. Niewiele jest systemów, które umożliwiają natychmiastowe wypłacenie pieniędzy za każdą ankietę. Bo i jest to niezbyt opłacalne, biorąc pod uwagę, że za wypełnienie ankiety otrzymuje się zwykle kilkadziesiąt groszy. Pamiętajmy również, czy w ogóle za wypełnianie ankiet w danym serwisie można zarobić pieniądze – w niektórych systemach wynagrodzeniem są bony czy kupony do sklepów, a nie gotówka. Bez względu na to, na jaką stronę z ankietami się zdecydujemy i jakie wiele ankiet będziemy wypełniać, warto potraktować je jako dodatkowy zarobek w wolnym czasie. Praktycznie nie ma możliwości, aby na wypełnianiu ankiet zarobić takie pieniądze, z których można by uczynić sobie podstawowe źródło utrzymania.