Zapracowana, przyszła mamo! Z nami znajdziesz odpowiedni wózek.

carriage-574721_960_720Twoje dziecko to cenny ładunek. Potrzebujesz wózka, który zapewni dziecku bezpieczeństwo, wygodę i kupisz go w odpowiednim budżecie. Ale co sprawia, że jeden wózek kosztuje 500 zł, a inny nawet ponad 3000? Kilka czynników, w tym nowoczesna stylistyka, lekkie materiały i więcej funkcji niż możesz sądzisz. Ale nie musisz wydawać fortuny na dobry wózek – chodzi tylko o to, jak go użyjesz i co jest dla ciebie ważne.

Wózki są popularnym prezentem dla dzieci i na baby shower. Zanim jednak sama się na jakiś zdecydujesz 0 oceń wszystkie opcje, sprawdzając różne modele w sklepie. Jeśli często będziesz korzystać ze swojego wózka, Twoje dziecko będzie równocześnie spędzać w nim dużo czasu, więc wybierz najlepszy model dla siebie i swojego dziecka. Skorzystaj z tego przewodnika, aby pomóc sobie w tym wyborze.

Znajdź najbezpieczniejszy, niedrogi wózek dla Twojego dziecka

Od noworodka do szóstego miesiąca: Wybór wózka

Podróżowanie z noworodkiem wymaga szczególnej troski o wózek: aż do wieku 6 miesięcy lub do momentu, w którym dziecko rozwinie samokontrolę szyi i głowy, będziesz potrzebować nosidełka lub systemu podróżnego, który całkowicie odchyli się, aby bezpiecznie utrzymać dziecko. Posiadanie wózka, który jest wyposażony w fotelik samochodowy (taki jak system podróżny) lub jest kompatybilny z fotelikami niemowlęcymi, które posiadasz, może uprościć Twoje życie.

Uniwersalny system podróżny

Niektórzy rodzice po raz pierwszy zaczynają od systemu podróży – to taki lekki wózek 3w1, który składa się z dziecięcego fotelika samochodowego, siedziska samochodowego i wózka dziecięcego. Mogą być ciężkie i zajmują więcej miejsca niż sama rama wózka, ale gdy Twoje dziecko osiąga 6 miesięcy i może usiąść, będziesz mieć możliwość korzystania z wózka systemowego bez kupowania nowego. Niektóre wózki systemu podróżnego mogą pomieścić niemowlę w wieku poniżej 6 miesięcy bez fotelika samochodowego, jeżeli siedzenie obniży się do prawie płaskiego. System podróżowania jest droższy, ale to dobra inwestycja, ponieważ wózek może być używany po tym, jak Twoje dziecko wyrośnie już z fotelika samochodowego, w przeciwieństwie do ramy fotelika samochodowego.

Foteliki samochodowe dla niemowląt

Przez pierwsze 6 miesięcy do roku, jeśli będziesz często zabierać dziecko do i z samochodu, lekka rama bagażnika samochodowego okaże się dobrym wyborem. Te ramy wózka umożliwiają zamocowanie fotelika samochodowego dla niemowląt. Po prostu zdejmij siedzisko niemowlęcia ze swojej podstawy w samochodzie, i przymocuj je do ramy. Samochody zwykle mogą przyjmować różne marki fotelików samochodowych, a większość używa paska, który mocuje się wokół fotelika, aby go zabezpieczyć. Niektórzy producenci oferują ramy foteli samochodowych, które są specjalnie przeznaczone do użytku z ich własnymi modelami foteli samochodowych. Są one jeszcze łatwiejsze w użyciu, ponieważ można po prostu włożyć fotelik samochodowy do ramy, bez żadnych pasków. To świetna opcja – w ten sposób jesteś w stanie pozwolić swojemu drzemiącemu dziecku kontynuować drzemkę.