Zalety naklejek foliowych

Reklama jest podstawą sukcesu każdej firmy, dobrze przygotowana kampania reklamowa pozwala na budowanie własnej marki i pozyskiwanie nowych klientów. Oczywiście musi być dostosowana do budżetu firmy oraz zamierzonego celu. Jedną z najczęściej stosowanych form reklamy są różnego rodzaju naklejki.

Zastosowanie naklejek reklamowych

Naklejki powszechnie towarzyszą nam w codziennym życiu, choć nie zawsze mamy tego świadomość. Praktycznie każdy produkt, który widzimy w sklepie, opatrzony jest etykietą reklamową, która pełni z jednej strony funkcję informacyjną, a z drugiej reklamową. Na naklejce znajdziemy informacje o składzie produktu, sposobie przechowywania, sposobie użytkowania. Część reklamowa to oczywiście charakterystyczne logo, hasło reklamowe.

Zadaniem naklejek reklamowych jest przede wszystkim oddziaływanie na zmysł wzroku, ponieważ większość klientów jest wzrokowcami. Zapamiętują kolory, kształty, obrazy. i tym się kierują podczas wyborów konsumenckich.

W przypadku producentów i firm usługowych znacznie lepiej sprawdzą się naklejki foliowe naklejane na samochodach lub siedzibie firmy.

Zalety naklejek foliowych

Naklejki reklamowe mogą być drukowane na papierze lub folii. Drukowanie naklejek papierowych jest tańsze, ale ich zastosowanie jest znacznie mniejsze niż naklejek foliowych. Papier nie jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza wilgoci. Z tego względu naklejki papierowe najczęściej mają zastosowanie we wnętrzach. Inną ich wadą jest mała odporność kolorów na działanie promieni słonecznych, dlatego już po kilku miesiącach są wyblakłe i mało estetyczne. Sporo trudu wymaga także ich usunięcie, ponieważ klej lubi pozostawiać ślady.

Naklejki foliowe pozbawione są tych wszystkich wad, w związku z tym wykorzystywane są przede wszystkim do reklamy zewnętrznej. Kolory na folii są wyraziste i nie blakną. Naklejki foliowe są bardzo łatwe do umieszczenia nie tylko na powierzchniach płaskich, ale także tych wypukłych, np. na samochodach osobowych, okrągłych puszkach.

Folia odporna jest nie tylko na działanie wilgoci, ale także na działanie środków chemicznych. To pozwala stosować ją do tylko na reklamach zewnętrznych, ale także do oznakowania produktów chemicznych lub urządzeń stosowanych do ich produkcji i dystrybucji.

Drukowanie naklejek reklamowych

Bez względu na ilość i format naklejek warto zlecić to profesjonalnej  drukarni cyfrowej. Nowoczesna drukarnia przede wszystkim dobierze odpowiednią technikę nakładania kolorów oraz nośnik, na którym naklejki będą drukowane. Dzięki temu będą dostosowane do potrzeb i oczekiwań, a koszt wydruku będzie zoptymalizowany.

Wiele profesjonalnych drukarni w swojej ofercie posiada naklejki na zamówienie. Oznacza to, że można zlecić drukowanie naklejek w dowolnym formacie, które zostaną odpowiednio docięte.

Często zdarza się, że przedsiębiorca nie ma własnego pomysłu na naklejkę. W takiej sytuacji może zlecić drukarni opracowanie projektu graficznego. Wystarczy wysłać lego, zdjęcia i tekst reklamowy. W zamian za to otrzyma minimum trzy projekty naklejek na zamówienie. Wybierze ten, który najbardziej będzie mu odpowiadał.

W przypadku gotowych projektów naklejki na zamówienie drukowane są w ciągu dwóch do trzech dni, w zależności od nakładu. Na naklejki wymagające opracowania projektu graficznego trzeba poczekać trochę dłużej, ponieważ procedura jest kilku etapowa. Najpierw klient musi dostarczyć materiały graficzne w odpowiednim formacie, potem musi zaakceptować jeden z przedstawionych projektów, dopiero wtedy następuje drukowanie naklejek.

Polecamy:
Kiedy warto zastosować narzędzie FinxS Sales Assessment