Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody – czym kierować się przy ich wyborze?

Zabezpieczenia antypoślizgowe znacznie wpływają na bezpieczeństwo i higienę pracy. Najwyższa ich jakość, trwałość oraz przyleganie na całej roboczej powierzchni to główne czynniki, które powinny być brane pod uwagę w kontekście wybierania zabezpieczeń schodów. Charakteryzować się one powinny trwałością, odpornością na zmienne, często niekorzystne warunki atmosferyczne (szczególnie zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne), a także nie być podatne na wpływ wilgoci. Najwyższej jakości rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa użytkowników budynków komercyjnych i użytku publicznego dostępne są w ofercie Evergrip.

Zabezpieczenia antypoślizgowe – charakterystyka

Zabezpieczenia antypoślizgowe mają na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w przestrzeniach najróżniejszego typu i o różnych przeznaczeniach. Dostępne w asortymencie Evergrip zabezpieczenia antypoślizgowe na schody występują w różnych formach – od naklejek ostrzegawczych, poprzez maty antypoślizgowe aż po zabezpieczenia krawędzi schodów. Szeroki wachlarz produktów mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni przemysłowych, handlowych a także produkcyjnych i magazynowych pozwala na perfekcyjne dostosowanie tych rozwiązań do wnętrz, w których mają się znaleźć. Poza właściwościami antypoślizgowymi mogą być one fluorescencyjne, występować w różnych kolorach a także posiadać różną gramaturę (co wpływa na większą lub mniejszą ich przyczepność).

Zabezpieczenia schodów i ich zastosowanie

Zabezpieczenia schodów wykorzystywane są w najróżniejszych przestrzeniach: magazynach, halach produkcyjnych, zakładach chemiczno-przemysłowych i energetycznych a także w przestrzeniach użytku publicznego takich jak lotniska oraz centra handlowe. Najwyższej jakości zabezpieczenia schodów zwiększają bezpieczeństwo użytkowników tych powierzchni minimalizując ryzyko poślizgnięcia się niezależnie od typu założonego obuwia oraz panującej w wybranej przestrzeni wilgoci. Poza schodami wewnętrznymi zabezpieczenia schodów stosowane są również w przypadku schodów zewnętrznych – z powodzeniem wykorzystane mogą zostać do zabezpieczenia schodów wejściowych do urzędów miasta, sądów a także wielu innych obiektów administracyjnych. Swoją rolę szczególnie dobrze pełnią w trakcie zimy, kiedy oblodzone i zawilgotniałe schody są bardzo śliskie.

Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne i wewnętrzne w ofercie Evergrip

Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne i wewnętrzne dostępne są w ofercie producenta artykułów bezpieczeństwa Evergrip. Oferowane przez markę Evergrip zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne to nie tylko maty antypoślizgowe mogące pokryć całą ich powierzchnię, ale również zabezpieczenia na ich krawędzie oraz naklejki pełniące funkcje nie tylko antypoślizgowe, ale również ostrzegawcze. Dzięki możliwości dopasowania kolorystycznego oferowanych przez Evergrip zabezpieczeń do koloru schodów lub elewacji budynku można uczynić je niemal niezauważalnymi lub wręcz przeciwnie, bazując na kontraście pomiędzy kolorami, wzmożyć uwagę użytkowników określonych przestrzeni. Najwyższej jakości zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne i wewnętrzne do różnych przestrzeni dostępne są w ofercie producenta Evergrip, z którą zapoznać się można pod adresem https://www.evergrip.pl/produkty/zabezpieczenia-antyposlizgowe.