Wywóz gruzu – wynajem kontenerów dostosowany do potrzeb

Wynajem kontenerów wiąże się wbrew pozorom z dużo mniejszym kosztem, niż samodzielna segregacja i utylizacja odpadów. Dlatego po remoncie, skończeniu budowy lub przy przeprowadzce warto skorzystać z usług wynajmu kontenera i wywozu gruzu. Jakie odpady mogą trafić do pojemnika? Na czym polega odbiór odpadów od firm? Jak przygotować posesję pod podstawiany kontener?

Wywóz gruzu, gabarytów i odpadów

Zalegające na posesji odpady poremontowe oraz odpady budowlane nie tylko stanowią nieprzyjemny widok, ale w przypadku papy czy styropianu także zagrożenie dla środowiska. Ciężko też zamknąć budowę, nie pozbywszy się nagromadzonych śmieci. Dlatego nasze usługi wynajmu kontenerów są dostępne na terenie całego kraju. Jak to wygląda w praktyce? Możesz wybrać kontener na jeden z pięciu rodzajów odpadów, o pojemności od 2 m3 do 36 m3. Zależnie od rodzaju odpadów wyróżnia się u nas:

  • Kontenery na gruz – do środka może trafić gruz ceglany i betonowy, dachówki, mury, tynki, cegły, ziemia czy gleba.
  • Kontener na zmieszane odpady budowlane – wyrzucisz do niego opakowania z tworzyw sztucznych, folie, kartony, okna, wełnę mineralną, styropian oraz szyby.
  • Kontener na papę – służy jedynie do utylizacji papy.
  • Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe – pomoże w pozbyciu się folii, kartonów i wszelkiego typu opakowań, oprócz tych z tworzyw sztucznych.
  • Kontener na gabaryty – zmieści odpady wielkogabarytowe, takie jak drzwi, okna, meble, stoły czy wykładziny.

Jak przygotować posesję na wywóz śmieci?

Nawet nie dysponując dużą przestrzenią, możesz w łatwy sposób pozbyć się odpadów, wynajmując worki big bag. To pojemne, mocne ale i elastyczne worki, które zmieszczą się nawet na chodniku przed domem. Z kolei przyjazd kontenera na gruz wiąże się z zadbaniem o miejsce, w którym ma zostać podstawiony. Powinno ono być równe, najlepiej wybetonowane lub wyłożone kostką (którą można dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem paletami czy płytami OSB). Załadowany kontener na gruz może ważyć nawet kilkadziesiąt ton, dlatego tak ważne jest przygotowanie podłoża. Dolożenie minimum starań gwarantuje bezpieczeństwo posesji i sprawną akcję wywozu gruzu.

Kontener na odpady – odbiór odpadów z posesji i od firm

Na placu budowy, na składowiskach, magazynach i w trakcie prac wyburzeniowych, często gromadzi się nie tylko czysty gruz, ale i odpady zmieszane. Dlatego ważne jest właściwe dopasowanie kontenera. Skorzystaj z naszych usług i w razie wątpliwości kieruj się do konsultantów – ich wieloletnie doświadczenie pozwoli dopasować odpowiedni kontener, tylko na podstawie rozmowy z klientem. Wynajem kontenera na zamówienie klientów indywidualnych polega na podstawieniu pojemnika pod wskazany adres już w dniu opłacenia zlecenia, pozostawieniu go tam na czas wyznaczony przez klienta oraz odebraniu pełnego zbiornika w wybrany dzień.

Model biznesowy zamówień prezentuje się nieco inaczej. Nie kest to już pojedyncza usługa, ale stałe zlecenie, które decyduje o zachowaniu porządku w danym zakładzie pracy. Wybrany kontener na gruz trafia na plac firmy, zostaje załadowany w swoim tempie, a następnie opuszcza posesję, przy czym na miejscu zostaje podstawiony nowy, pusty kontener o takich samych parametrach. To prosta i skuteczna metoda na pozbycie się odpadów budowlanych, zmieszanych opakowań, papy czy gabarytów.

Wynajem kontenerów dostosowany do indywidualnych potrzeb

Indywidualne podejście i pomoc w dostosowaniu terenu posesji do wybranych pojemności sprawiają, że możemy podstawić kontener na gruz do każdego klienta indywidualnego oraz biznesowego. Wynajem kontenera na gruz nigdy nie był prostszy, warto więc zadbać o właściwy recykling i porządek na terenie.