Wyposażenie toalety biurowej – rozplanuj je z głową

Biurowa toaleta to miejsce, które często bywa pomijane w czasie prac remontowych, zmian wystroju, a nawet przy codziennym sprzątaniu. Warto to zmienić – toalety służą bowiem w firmach nie tylko pracownikom, ale również osobom, które przychodzą załatwić jakąś sprawę, skorzystać z usług czy zakupić produkty. Wygląd toalety ma więc spore znaczenie dla wizerunku całej firmy.

Wyposażenie biurowych toalet to zadanie dla specjalistów. Jeśli zależy nam, by biurowe sanitariaty były dopasowane do innych elementów wyposażenia wnętrza, a także do innych pomieszczeń, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalistów w zakresie wykończenia, architektury wnętrz czy z dobrych dekoratorów. W każdej łazience warto zadbać o połączenie ciekawego designu, elegancji, z funkcjonalnością i wygodą codziennego użytkowania. W łazience nawet drobne elementy mogą mieć wpływ na to, jak będzie funkcjonowała całość. Im lepiej zaplanujemy wszystkie akcesoria, dodatki i sprzęty, tym lepiej i dłużej będą nam służyły firmowe sanitariaty w niezmienionym stanie.

Jakie sprzęty do pracowniczej łazienki?

W łazience dla pracowników musi być przede wszystkim prosto i elegancko. Nie są wskazane jakiekolwiek elementy dekoracyjne czy inne akcesoria, które nie będą przydatne, a będą jedynie zbierały kurz. Warto stawiać na dobrej jakości sprzęty i urządzenia, które przetrwają dużo dłużej niż tylko jeden sezon. Nie zapominajmy również, że z łazienek pracowniczych korzysta całe mnóstwo osób. Muszą więc być pod względem ilości kabin oraz innego sprzętu dopasowane do indywidualnych potrzeb. Warto również zainwestować w odpowiednio dobrane sprzęty – dozowniki do mydła, pojemniki z ręcznikami bądź suszarki do rąk wykorzystujące nadmuch ciepłego powietrza. Automatyczne dozowniki do mydła będą bardzo dobrym rozwiązaniem w miejscu, gdzie jest dużo pracowników i zwykłe mydła w płynie nie do końca się sprawdzają. Dozowniki są mocne, stabilne i można je bezproblemowo napełniać. Będą więc służyły w niezmienionym stanie przez długi czas.

Przepisy dotyczące łazienek

Liczba i usytuowanie łazienek to nie tylko kwestia dobrej woli pracodawcy, ale również istotnych przepisów. W biurowcach łazienki powinny znajdować się na każdym piętrze, a wszyscy pracownicy powinni mieć do nich bezproblemowy dostęp. Jeśli praca odbywa się gdzieś na świeżym powietrzu lub w miejscach gdzie nie ma dostępu do toalet, pracodawca musi zadbać o przenośne rozwiązania, wyposażone w toalety, ale również w bieżącą wodę. Łazienki w firmach powinny być nie tylko w odpowiedniej ilości czy dopasowane do potrzeb, ale również utrzymywane w czystości na wysokim poziomie. Są to miejsca, w których bardzo ważna jest szczególna dbałość o higienę, sprzątanie, usuwanie nieczystości czy odkażanie wszelkich powierzchni. Firma powinna mieć więc podpisaną umowę z dobrą firmą sprzątającą, która będzie odpowiednio wywiązywała się ze swoich obowiązków. Brudne, zbyt rzadko sprzątane łazienki kiepsko się będą prezentowały nawet wtedy, gdy będą nowoczesne i świetnie wyposażone.