Wypadanie włosów – co warto robić?

Branża beauty staje się coraz bardziej popularna i dochodowa. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni z odwagą decydują się na zmianę swojego wyglądu. Począwszy od prostych zabiegów pielęgnacyjnych, aż po operacje plastyczne. Jedną z najbardziej atrakcyjnych części naszego ciała są zdrowe i lśniące włosy. Czasem jednak dochodzi do ich osłabienia i wypadania. Branża beauty odpowiada na pytanie, co zrobić z wypadaniem włosów, a także skutecznie rozwiązuje ten problem.

Skąd bierze się nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie?

Powodów może być wiele, warto zaobserwować, czy ktoś w naszej rodzinie również mierzy się z podobnym problemem. Jeżeli tak, przyczyna może leżeć w genach. Obserwując kondycję naszych włosów, możemy ocenić aktualny stan organizmu. Jeśli włosy wypadają, może to świadczyć o złej diecie, która powoduje niedobory. Nadmierny stres dodatkowo może wzmagać to zjawisko. Jeżeli długo walczymy z problemem i nie widzimy rezultatów, może okazać się, że mamy do czynienia z łysieniem androgenowym.

Łysienie androgenowe — kogo dotyczy?

Łysienie androgenowe to długotrwałe i nadmierne wypadanie włosów. Dotyczy głównie mężczyzn, niestety pierwsze objawy możemy zaobserwować już od 18 roku życia. Łysienia nie należy bagatelizować. Z powodu zauważalnych zmian w wyglądzie, w wielu przypadkach doprowadza do zmniejszenia pewności siebie, obniżenia samooceny, a także zapoczątkowania epizodów depresyjnych. Od pewnego czasu obserwuje się przypadki łysienia androgenowego wśród kobiet. Łysienie androgenowe może być wywołane lekami, chorobami zakaźnymi, czy chorobami skóry i włosów. By poradzić sobie z tym problemem, warto skorzystać z oferty Sky Clinic i umówić się na zabieg przeszczepu włosów metodą Fue Artas.

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg mało inwazyjny, polega na pobraniu cebulki włosowej ze skóry głowy i przeszczepieniu jej do miejsca, w którym występuje wypadanie włosów. W Sky Clinic zabieg jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów, innowacyjną metodą, przy użyciu robota ARTAS 9X. Dzięki temu pacjenci cieszą się wysoką skutecznością zabiegu. Nowe, gęste i zdrowe włosy zaczynają wyrastać już po paru miesiącach.

Jak wygląda transplantacja włosów w Sky Clinic?

Przed wykonaniem zabiegu kierujemy się na specjalistyczną konsultację medyczną, po której zostaniemy zakwalifikowani do przeszczepu. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Na pobyt w klinice należy przeznaczyć od 4 do 8 godzin. Po tym czasie zalecany jest powrót do domu i odpoczynek do 5 dni. Pierwsze efekty można zauważyć już po trzech miesiącach od wykonania zabiegu.

Dlaczego przeszczep w Sky Clinic jest tak nowoczesny?

Zabieg wykonywany jest przy nowocześnie opracowanych metodach, nieuszkadzających naturalnej struktury włosa i mieszków włosowych. Dzięki zastosowaniu robota ARTAS 9X lekarz ma możliwość precyzyjnego kontrolowania wszelkich parametrów potrzebnych do pomyślnego wykonania procedury, a także wybrania najlepszej jakości cebulki włosa do przeszczepu. Po zabiegu każdy z pacjentów jest otaczany szczególną opieką, a efekty są stale monitorowane.

Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Po wykonanym zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i aktywności seksualnej. Stosować maści i leki zalecone przez lekarza, ponieważ mają one na celu przyspieszyć gojenie. Nie należy dotykać i drapać skóry głowy oraz spać w innej pozycji niż pół siedząca z uniesioną głową. Po piątej dobie można umyć głowę letnią wodą 2 do 3 razy dziennie. By osiągnąć najlepsze efekty, należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Otyłość a przeszczep włosów

Niestety często pomijanym powodem nadmiernego wypadania włosów jest otyłość. Nieprawidłowa dieta, często wysokotłuszczowa, osłabia organizm, doprowadza do zaburzenia równowagi hormonalnej, a w efekcie sprawia, że włosy zaczynają wypadać. Mimo to zdarza się tak, że przy stosowaniu prawidłowej diety i zaleceń lekarza, waga nie spada. Jedną z wielu gałęzi medycyny zajmującą się otyłością jest bariatria. Odpowiada na pytania o przyczynę problemu oraz w jaki sposób sobie z nim radzić. Walcząc z otyłością, skutecznie zwalczysz wypadanie włosów.

Inne metody walki z nadmiernym wypadaniem włosów

W ofercie Sky Clinic znajdziemy również leczenie komórkami macierzystymi CGF, a także osoczem bogatopłytkowym PRP. Zalecane jest zastosowanie mezoterapii skóry głowy, leczenia farmakologicznego, a także dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy. Dobrym pomysłem będzie również zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych. Każda z przedstawionych metod powinna być skonsultowana z lekarzem i dobrana w sposób indywidualny.

Każdego dnia w sposób naturalny, tracimy od 50 do 100 włosów. Gdy wszystko jest w porządku, odrastają, zdarza się jednak, że fryzura zaczyna się wyraźnie przerzedzać. By jak najszybciej poradzić sobie z problemem, warto od razu podjąć zdecydowane działania. Nie warto czekać. Specjaliści ze Sky Clinic pomogą Ci odzyskać Twój dawny wygląd, w sposób bezpieczny i satysfakcjonujący.