Wynajem czy leasing – czym się różnią?

Аренда-Автомобиля

Osoby, które nie dysponują własnym samochodem, wcale nie są skazane na komunikację publiczną czy nieustanne korzystanie z taksówek. Poza tymi oczywistymi rozwiązaniami, możliwe jest również skorzystanie z opcji wynajmu czy leasingu auta. Dzięki temu można mieć cztery kółka zawsze pod ręką i korzystać z nich zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy.

Zarówno leasing, jak i wynajęcie auta ma sporo zalet, warto więc je poznać i przekonać się, które rozwiązanie będzie idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Leasing samochodu najczęściej ma miejsce w przypadku klientów firmowych, którzy chcą mieć do dyspozycji auto, ale jednocześnie nie mają możliwości jego kupna. Umowa leasingowa najczęściej jest długoterminowa, jest zawierana na okres maksymalnie lat. Jest możliwość podpisania umowy leasingowej z opcją wykupu, dzięki czemu po zakończeniu umowy można kupić auto na bardzo korzystnych warunkach. Umowa leasingowa jest zawierana na samochody nowe lub niemal nowe, daje ona też możliwość korzystania ze wsparcia leasingodawcy w sytuacji, gdy pojawi się jakieś zdarzenie drogowe czy szkoda. To leasingodawca pokrywa bowiem koszty naprawy auta, jeśli szkoda nie powstała z winy osoby je użytkującej.

Auto można wynająć na taki okres, jaki konkretnie potrzebujemy

Alternatywą dla leasingu jest wynajem samochodów oferowany przez coraz więcej wypożyczalni. W odróżnieniu od leasingu, samochód w wypożyczalni można wynająć na dowolny okres, w zależności od indywidualnych potrzeb. Można więc wypożyczyć auto nawet na kilka dni, nie trzeba natomiast wiązać się długą umową, gdy samochód nie jest nam potrzebny. Wypożyczalnie samochodów w ostatnich czasach oferują szeroki wybór aut różnych klas, marek i modeli, a także mnóstwo usług dodatkowych. Możliwy jest więc między innymi wynajem samochodu wraz z kierowcą, takiej opcji z pewnością nie znajdziemy w ofercie leasingu. W niektórych wypożyczalniach można również znaleźć samochody z najwyższej półki, których raczej nie znajdziemy w ofercie leasingu. Wynajem Ferrari Warszawa to propozycja dla najbardziej wymagających i dobrze sytuowanych klientów, którym zależy na prestiżu, jaki daje poruszanie się bardzo luksusowym autem.

Luksusowe samochody coraz chętniej wypożyczane

Wynajem samochodów luksusowych cieszy się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dla firmy luksusowy samochód jest nie tylko środkiem transportu, ale również wyznacznikiem prestiżu, który poprawia wizerunek wśród klientów, kontrahentów i partnerów biznesowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej wypożyczalni stawia na auta luksusowe i na dotarcie do grupy najbardziej wymagających klientów. Choć wynajęcie porsche czy ferrari nie należy do najtańszych, wypożyczalnie nie narzekają na brak klientów. Dobra luksusowe są coraz bardziej popularne, można więc mieć pewność, że ten sektor prowadzenia biznesu samochodowego będzie coraz bardziej rentowny.