Wynająć dźwig, czy lepiej kupić? Dowiedz się, kiedy warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej

Realizując różnego typu prace budowlane, transportowe, czy montażowe, praktycznie niezależnie od rozmiarów inwestycji i przedsięwzięcia, trudno obyć się dzisiaj bez dźwigu. Wiele firm staje więc przed dylematem – własny sprzęt, czy skorzystanie z usług dźwigowych oferowanych przez zewnętrznego dostawcę. Zakup dźwigu to inwestycja, jednak aby się opłacała sprzęt musi być w ciągłym ruchu. Korzystnym, a przy tym wygodnym rozwiązaniem – z co najmniej kilku względów – jest skorzystanie z profesjonalnych usług dźwigowych. Kiedy i dlaczego warto po nie sięgnąć oraz dla kogo ta opcja będzie optymalnym rozwiązaniem?

Nowoczesny sprzęt to nie wszystko. Potrzebujesz jeszcze operatora

Niezbędne w pracach usługi dźwigowe wykonasz dysponując żurawiem, czy dźwigiem samojezdnym, jednak poza sprzętem potrzebować będziesz także jego operatora – najlepiej z dobrymi umiejętnościami i doświadczeniem w realizacji różnego typu zadań zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami i standardami europejskimi. Nie bez znaczenia będzie także zaplecze w postaci kadry inżynierskiej znającej się na zagadnieniach konstrukcyjnych sprzętu. Takie okoliczności generują dodatkowe koszty, które jak się okazuje można łatwo ominąć korzystając z usług dźwigowych oferowanych przez profesjonalnego dostawcę. W takim przypadku, o ile dobrze wybierzesz zyskujesz profesjonalny sprzęt i profesjonalną obsługę, realizującą nawet najbardziej skomplikowane zlecenia zgodnie z międzynarodowymi standardami w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania jakością. Firma dysponująca wykwalifikowaną kadrą, zapleczem logistycznym i doświadczonymi operatorami dźwigów to w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz.

Jak realizowane są zlecenia? Za pomocą zaawansowanych systemów CAD oraz przy wykorzystaniu symulacji usytuowania żurawia wraz z określeniem zasięgów i maksymalnych udźwigów dokonuje się optymalnego wyboru sprzętu w zakresie konkretnych parametrów (maksymalna ładowność, zasięg wysięgnika, maksymalny promień).

Decydując się na usługi, możesz skorzystać z najlepszego sprzętu

Na jaki nie byłoby Cię stać w opcji zakupu. Wybierając solidnego wykonawcę masz do dyspozycji najlepszy sprzęt oraz park żurawi samojezdnych o udźwigu od 13 do 1200 ton, np. firmy Liebherr – światowego lidera w produkcji żurawi samojezdnych.

Różne zlecenia wymagają różnego sprzętu

Dlatego skorzystanie z wynajmu lub kompleksowych usług w formie “sprzęt + operator” będzie w takiej sytuacji zdecydowanie korzystniejsze. Same usługi dźwigowe także możesz różnicować w zależności od aktualnych potrzeb.

Usługi dźwigami przy stawianiu słupów i montażu turbin wiatrowych https://www.lewandowska-dzwigi.pl/montaz-turbin-wiatrowych/, obsługa w tym zakresie farm wiatrowych, prace związane z wymianą lub modernizacją infrastruktury technicznej w branży energetyki wiatrowej, montaż, demontaż oraz relokacja maszyn, urządzeń i całych linii produkcyjnych – wszystko te działania wymagają różnego rodzaju sprzętu dodatkowego, w tym rolek transportowych czy siłowników o dużym udźwigu. Nie bez znaczenia jest możliwość realizacji transportu wielkogabarytowego właśnie do relokacji maszyn budowlanych i urządzeń specjalistycznych. Korzystając z oferty dostawcy tego typu usług zyskujesz rozwiązanie kompleksowe, które odpowie na wszystkie Twoje aktualne potrzeby. Dodatkowo transport ponadnormatywny wiąże się z koniecznością uzyskania specjalnych zezwoleń na przejazd, dlatego w tym względzie warto zdać się na wyspecjalizowanego w tym zakresie przewoźnika.

Nie musisz się martwic o przepisy

Pracujący sprzęt, czy to dźwig, czy produkty stanowiące wyposażenie dźwignic, suwnic, żurawi bądź manipulatorów przemysłowych to konieczność zachowania standardów bezpieczeństwa i przestrzegania obowiązujących w tym zakresie przepisów. Korzystając z profesjonalnych usług dźwigowych decydujesz się np. na kosze i żurawie dostarczane z pełną dokumentacją techniczną i posiadają dopuszczenie do pracy wg przeznaczenia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Także sama praca sprzętu wykonywana jest zgodnie z przyjętą dokumentacją i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Co istotne, korzystając z profesjonalnych usług zyskujesz pewność (którą możesz zweryfikować żądając przedstawienie konkretnych dokumentów), że każdy żuraw oraz dźwig samojezdny, który jest wykorzystywany przez dostawcę usług, poddawany jest regularnym przeglądom technicznym.

Współpraca z profesjonalistami oznacza dla Ciebie także brak konieczności zabezpieczania i wyposażania miejsca budowy w niezbędny ekwipunek podstawowy i dodatkowy, taki jak kontenery socjalne i techniczne, bagamaty, blachy metalowe, rampy, agregaty, toalety, oświetlenie, ogrodzenie, ochronę itp.