Wyjazdy integracyjne – na czym warto się skupić podczas planowania?

Każdy właściciel dowolnego biznesu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że siłą sukcesu jego firmy jest przede wszystkim wykwalifikowana i zgrana kadra pracowników. Warto więc zadbać o to, by zespół był zmotywowany do pracy i chętnie wykonywał obowiązki zawodowe. Sprawdzoną forma motywowania pracowników mogą być wyjazdy integracyjne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem właścicieli firm.

Wyjazdy integracyjne pozwalają pracownikom wypocząć, poznać się bliżej na gruncie prywatnym. Często też połączone są z różnego rodzaju szkoleniami czy zajęciami mającymi poprawić umiejętności pracy w zespole czy działania pod presją czasu. Dzięki temu wyjazd integracyjny jest ciekawym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Aby taki wypad był udany, trzeba go jednak odpowiednio zaplanować z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Dobry dobór czasu i miejsca

Planując termin wyjazdu integracyjnego warto wziąć pod uwagę specyfikę działania firmy i wybrać taką datę, w której pracy jest najmniej i która nie będzie kolidowała z innymi ważnymi wydarzeniami. Nie warto więc organizować wyjazdów integracyjnych w czasie, gdy odbywają się jakieś ważne targi czy inne imprezy branżowe. Kolejną kwestią jest wybór lokalizacji. Wyjazdy integracyjne najczęściej odbywają się w ciekawych turystycznie miejscach, aby ich uczestnicy mieli możliwość zwiedzania, spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z lokalnych atrakcji. Świetnym kierunkiem na takie wypady mogą być polskie góry, który zachwycają urokiem i cieszą się sporą popularnością o każdej porze roku. Zarówno latem, jak i zimą w grach można korzystać z całego mnóstwa atrakcji i wypocząć w niezwykłym góralskim klimacie. Miejsce wypoczynku, czyli hotel lub pensjonat warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnie jeśli planujemy większy wyjazd dużą grupą osób. Na ostatnią chwilę raczej trudno będzie znaleźć wolne miejsca w najlepszych górskich lokalizacjach.

Jedzenie dobrze zaplanowane

Przed wyjazdem warto również zadbać o dobre wyżywienie uczestników spotkań integracyjnych. Jeśli jedziemy w góry, dobrze jest dopilnować, aby była możliwość spróbowania lokalnej kuchni i regionalnych specjałów. Sprawdzonym i polecanym przez gości lokalem jest restauracja w Hotelu Kasprowy Wierch w Zakopanem. To miejsce o wyjątkowym klimacie, gdzie można poczuć niezwykły klimat, a także cieszyć się smakiem doskonałej jakości dań nie tylko regionalnych, ale też z różnych stron świata. Jeśli kogoś interesuje najlepsza pizza w Zakopanem, może się nią cieszyć w lokalu o prawdziwie góralskim klimacie. Planując wypoczynek w górach warto zarezerwować sobie nieco czasu na kulinarne zwiedzanie. Niekoniecznie wszystkie posiłki trzeba jeść w hotelu, w którym mamy zarezerwowane noclegi. W górach sporo jest niewielkich, klimatycznych knajpek, w których warto usiąść, odpocząć i spróbować klasycznych góralskich specjałów. Takie zwiedzanie gór od kuchni z pewnością pozostawi mnóstwo pięknych i smacznych wspomnień.