Jak wygląda legalna kasacja samochodu?

Formuła 1

Stare auto zamieniło się w studnię bez dna? Nie ma sensu dłużej w niego inwestować. Sprzedaż takiego samochodu może jednak być kłopotliwa, a wraku nie wolno tak po prostu porzucić. Co zatem należy zrobić?

Legalne złomowanie krok po kroku

Porzucenie wraku grozi naprawdę wysokimi karami finansowymi. Samochód, który nie nadaje się do dalszego użytku, musi trafić do stacji demontażu, gdzie fachowo zostanie zutylizowany, bez szkody dla środowiska naturalnego. Tu warto wspomnieć, że nie opłaca się sprzedaż aut na nielegalnych złomowiskach – płacą więcej, ale nie dopełniają wymaganych prawem formalności. Dla kierowcy oznacza to, że nie będzie mógł wyrejestrować samochodu, czyli mimo fizycznego braku auta ciągle będzie obowiązek opłacania za niego składki.

W licencjonowanej stacji demontażu kierowca otrzymuje zaświadczenie o kasacji, a tablice rejestracyjne oraz dokumenty samochodu zostają unieważnione. Tym samym samochód faktycznie przestaje istnieć, co wystarczy zgłosić w odpowiednim wydziale komunikacji.

Szukamy dobrego skupu

Legalna kasacja nie jest szczególnie dochodowa dla kierowcy, w stacji demontażu dostaje się z reguły raptem kilkaset złotych. Mając auto na zbyciu warto więc wcześniej zajrzeć tutaj: kupimyauto.com/skup-aut-szubin/, ponieważ skupy płacą zdecydowanie więcej i też chętnie przyjmują u siebie powypadkowe wraki i niesprawne pojazdy.

Transakcja ze skupem jest bardzo wygodna z punktu widzenia kierowcy – dostaje on gotówkę w dniu sprzedaży, po samochód przyjeżdża za darmo laweta, nie trzeba auta szykować tak jak przed publikacją ogłoszenia w serwisie motoryzacyjnym. Po wycenę można się zgłosić w dowolnym momencie, dobre skupy działają przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Negocjacje też są krótsze niż przy prywatnej sprzedaży, a skupy często oferują stawki, które nie odbiegają znacząco od wartości rynkowej pojazdu.

Czy można samodzielnie odzyskać części z wraku?

Stare auto ma jeszcze części, które mogą się przydać. Jest na nie duży popyt, ale w samodzielnej rozbiórce tkwi haczyk – zdekompletowane auto już do skupu nie trafi, a stacja demontażu zażąda dopłaty za brakuje kilogramy. Dlatego lepiej od razu wysłać swoje zgłoszenie tutaj: kupimyauto.com/skup-aut-kujawsko-pomorskie/ i szybko, bez problemów, otrzymać gotówkę za swój samochód.