Wybierasz się na ważne spotkanie biznesowe? Na co powinnaś zwrócić uwagę?

business-meeting-e1440664426399

Praca w domu ma wiele zalet, w tym możliwość uczestniczenia w rozmowach konferencyjnych w swoim salonie i wysyłania e-maili o godzinie 2:00. W piżamie. Ale w pewnym momencie najprawdopodobniej jako businesswoman będziesz się musiała spotkać z klientami, inwestorami, darczyńcami lub innymi profesjonalistami biznesowymi i będziesz musiała się odpowiednio ubrać na taką okazję.

Konkurencja rynkowa wymaga wielu ważnych umiejętności, a umiejętność ubierania się odpowiedniego do danej sytuacji biznesowej est jedną z tych umiejętności. Właściwa postawa, w połączeniu z odpowiednim strojem służbowym, może pomóc w podpisaniu umowy w takich sytuacjach.

Ważne! Ubierz się profesjonalnie.

W wielu branżach, to jak się ubierasz jest naprawdę istotne. Na przykład, jeśli projektujesz i sprzedajesz ubrania do specjalistycznych sklepów dla kobiet, założenie na siebie czegoś z linii produktów może brzmieć jak dobry pomysł, ale niewłaściwy strój będzie kosztować… kontrakt. Lepiej jest zabrać ze sobą takie ciuszki jako próbki niż służyć jako modelka dla własnej odzieży.

Twój strój nie powinien być niczym wyrwany z imprezy. Chcesz być zapamiętana jako osoba znająca się biznesie, a nie z przezroczystego topu lub niebotycznych szpilek. Akcesoria powinny być również skromne i gustowne, dobrze dobrane do sukienki. Pamiętaj, że ubranie na spotkanie biznesowe ma cię pokazać jako profesjonalistkę, nie chodzi o zrobienie seksualnego wrażenia na mężczyznach. Jeśli nie ubierzesz się odpowiednio – to może zaszkodzić twojemu profesjonalnemu wizerunkowi, ponieważ nie będziesz postrzegana jako równy gracz.

Międzynarodowy standardowy strój biznesowy

Takowy zajmuje niezmienni silne miejsce w świecie zawodowym. Suknie dobrze skrojone, o długości lekko za kolano, a także spódnice z bluzką i marynarką, mogą służyć także jako standardowe stroje służbowe dla kobiet. Standardowy strój biznesowy jest bardziej dopieszczony i profesjonalny niż zwykła sukienka. Jeśli masz wątpliwości jak się ubrać – trzymaj się standardowego stroju biznesowego, aby wybrać bezpiecznie.

Biznesowy casual

Określenie “biznesowy casual” oznacza różne rzeczy dla różnych firm. W niektórych firmach kobiety mogą nosić spodnie rurki lub długie koszule – ale takowych muszą unikać przy transakcjach biznesowych. Chcesz pokazać, że jesteś kobietą biznesu i nie wyglądasz jak mama przychodząca na spotkanie z gromadką dzieci.

Jak ubierać się na spotkanie?

Do celów spotkań biznesowych kobiety powinny wziąć pod uwagę następujące wytyczne dotyczące stroju służbowego:
• Noś ubrania szyte na miarę: odzież odpowiednio dopasowana zawsze wygląda lepiej. Opłaca się zainwestować trochę więcej w wysokiej jakości stroje.
• Kolor i wzory: konserwatywne kolory i tkaniny pozostają standardem w strojach służbowych dla mężczyzn i kobiet. Lepiej nosić ciemno szare lub granatowe spodnie opcje. Kobiety mogą nosić również czarne sukienki, jeśli sama odzież jest profesjonalna (koktajlowe sukienki nie są odpowiednie do spotkań biznesowych).
• Unikaj zbyt dużej ilości kolorów i skrajnych wzorów. Na spotkaniu biznesowym nie powinnaś podkreślać swojej pasji do fioletowych kropek. Konsekwentne i najbezpieczniejsze są plamki i subtelne wzory, które wyglądają solidnie.

Jeśli nie wiesz, jak ubierać się na spotkanie – podejmuj bezpieczne decyzje.

Artykuł opracowano wspólnie ze sklepem motiveandmore.pl, w którym kupisz Sugar sukienki Motive & More idealnie podkreślające Twoją sylwetkę.