Czym kierować się, wybierając wypożyczalnię samochodów przy lotnisku?

Planujesz lot do innego kraju lub miasta? Chcesz wypożyczyć na miejscu samochód, ale nie wiesz którą wypożyczalnię wybrać i na co zwrócić uwagę? Mamy kilka rad, które mogą Ci się przydać.

Gdzie szukać wypożyczalni?

Jeśli podróżujemy samolotem, najwygodniejszą opcją będzie skorzystanie z usług firmy zlokalizowanej jak najbliżej niego. Szczególne znaczenie ma to w sytuacji, gdy podróżujemy z dużą ilością bagaży lub małymi dziećmi, gdy znajdujemy się w nowym, nieznanym nam miejscu lub obawiamy się dalszych podróży taksówką czy komunikacją miejską. Na szczęście baza wypożyczalni samochodów znajdujących się bezpośrednio przy lotnisku zazwyczaj jest bardzo bogata. Pozwala to podróżującym na dokładne zapoznanie się z ich ofertą i wybranie najlepszej dla siebie. Oczywiście w większości przypadków można to zrobić online, nawet z dużym wyprzedzeniem (np. podczas rezerwacji biletów lotniczych), jak np. w wypożyczalni Flex Rent a Car.

Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Szukając auta na wynajem, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oto najważniejsze z nich:

  • Cena – na początku powinniśmy ustalić, jakim budżetem dysponujemy i szukać mieszczących się w nich usług. Koszt za wypożyczenie samochodu może się od siebie bardzo różnić w zależności od firmy, dlatego warto dokładnie przejrzeć cenniki, zanim podejmie się decyzję.
  • Wybór samochodów – każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby – niektórzy wolą             małe auta, które łatwo zaparkować nawet przy zatłoczonej ulicy,            dla innych ważny jest duży bagażnik i przestronne wnętrze.            Manualna lub automatyczna skrzynia biegów, sedan lub SUV – wszystkie te czynniki mają wpływ na nasz wybór oraz komfort podróży. Z tego względu warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas wypożyczalnia oferuje duży wybór samochodów.
  • Dodatkowe wyposażenie – ten punkt będzie szczególnie ważny dla osób podróżujących z dziećmi. Zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej dzieci poniżej 136 lub 150 cm wzrostu muszą być przewożone w foteliku dopasowanym do ich wieku. Koniecznie trzeba więc sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów oferuje taki sprzęt.
  • Ubezpieczenie – każdy pojazd w wypożyczalni posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jeśli jednak chcemy czuć się bezpiecznie i nie martwić o ewentualne następstwa nieprzewidzianych zdarzeń, warto zadbać również o możliwość wykupienia dodatkowych pakietów, takich jak TP (zniesienie udziału od kradzieży), CDW (od uszkodzenia pojazdu do określonej kwoty) czy PAI (od skutków kolizji drogowych, obejmujące wszystkich pasażerów samochodu).
  • OWU – ten punkt jest ważny przy podpisywaniu każdej umowy. Dokładne czytanie regulaminu pozwoli nam poznać swoje prawa oraz uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

Mimo że jest to kwestia oczywista, warto zaznaczyć, że każda wypożyczalnia powinna podpisać z klientem umowę wynajmu samochodu. Podczas użytkowania pojazdu powinniśmy mieć ją przez cały czas przy sobie.

Podróżując po Polsce warto zainteresować wypożyczalnią samochodów Flex rent a Car – posiada ona punkty na większości polskich lotnisk (m.in. na lotnisku Wrocław-Strachowice) oraz przy dworcach w największych miastach. Ponadto oferuje swoim klientom bardzo korzystne i jasne warunki wynajmu oraz samochody dostosowane do różnorodnych potrzeb.