Wstań od biurka! Czyli kilka pomysłów na szybkie ćwiczenia w pracy

105318

Zaczynając swoją pracę zazwyczaj poświęcamy się jej niemalże w stu procentach, często kosztem samych siebie i prywatnych zobowiązań czy czasu wolnego. Pracując dodatkowo przy biurku najczęściej szybko zauważamy braki we własnej formie, dlatego też należy postawić na wprowadzenie prostych, zdrowych nawyków, które pomogą nam utrzymać zdrową formę także w samej pracy.

Nie samym jedzeniem człowiek żyje

Osoby dbające o formę doskonale wiedzą, jak ważne jest oprócz właściwej diety postawienie na regularną dawkę ruchu. Pracując jednak na etacie trudno jest znaleźć czas na wykonywanie regularnych ćwiczeń. Warto jest w takiej sytuacji postawić na maksymalne wykorzystanie czasu w pracy i wykonywanie prostych ćwiczeń również w czasie wykonywania zawodowych obowiązków. Brzmi to może nieco nieprawdopodobnie, jednak jest możliwe. Pozycja siedząca przy biurku oraz elegancki dress code nie uniemożliwia nam wykonywania ćwiczeń w pracy.

Jakie ćwiczenia można wykonywać w pracy?

Myśląc o ćwiczeniach w pracy najpierw musimy rozważyć naszą formę pracy, jej rodzaj i zakres wykonywanych na co dzień obowiązków. Ta refleksja pomoże nam wybrać rodzaj ćwiczeń możliwych do wykonywania podczas pracy. Mówiąc o pracy wykonywanej na siedząco, przy biurku mamy już kilka możliwości ćwiczeń. Pierwsze z nich dotyczy brzucha i pozwala na poprawę formy mięśni tej części ciała. Ćwiczenia o którym mowa wymaga cyklicznego napinania mięśni brzucha (zobacz tutaj eporady.eu/cwiczenia-na-brzuch/).

Ćwiczenie samo w sobie nie jest trudne i często nawet niezauważalne przez współpracowników. To samo tyczy się ćwiczenia na nogi, które często można wykonywać pod biurkiem. Mowa o ćwiczeniu, które wymusza na nas naprzemienne podnoszenie nóg z jednoczesnym napinaniem mięśni każdej z podnoszonych nóg. Jest to szczególnie ważne również ze względu na krążenie, które przy siedzącej pracy może nieco ucierpieć. Pracując w pozie siedzącej, pracownicy skarżą się również na problemy z kręgosłupem, dlatego też warto popracować nad kręgosłupem. Aby zadbać o własny kręgosłup należy wstać od biurka i postawić na skłony. Pomogą nam one nie tylko się rozruszać, ale również zadbać o nasze plecy, co jest szczególnie ważne przy pracy siedzącej.

Po co ćwiczyć w pracy?

pobrane (4)Ćwiczenia kojarzą nam się głównie z siłownią lub katowaniem się w domu. Osoby regularnie ćwiczące mogą pochwalić się nie tylko zgrabną figurą, ale również dobrą formą i samopoczuciem. W dobie, kiedy większą część czasu poświęcamy na pracę i rozwój zawodowy, mamy często problem z wygospodarowaniem czasu na ćwiczenia i zadbanie o formę.

Rozpoczynając więc przygodę z ćwiczeniem warto postawić na proste ćwiczenia, które można wykonać w pracy. Dzięki temu zyskujemy nie tylko lepsze samopoczucie, ale również realizujemy ćwiczenia w czasie pracy, bez konieczności wygospodarowania dodatkowego czasu. Te kilka wymienionych ćwiczeń nie tylko wpływają na nasze samopoczucie, ale mogą być również początkiem wprowadzenia zdrowych nawyków do naszej codzienności, co jest początkiem pozytywnych zmian w naszym życiu.