Jakie zalety ma współpraca z pośrednikami przy wynajmie magazynu?

Budowa nowego magazynu wiąże się z ogromnymi kosztami, na które nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Osoby szukające odpowiedniego rozwiązania, a przede wszystkim zaoszczędzenia swojego cennego czasu, oraz sporej gotówki, powinny zastanowić się nad możliwością wynajmu magazynów.

Budowa nowego magazynu wiąże się z ogromnymi kosztami, na które nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Osoby szukające odpowiedniego rozwiązania, a przede wszystkim zaoszczędzenia swojego cennego czasu, oraz sporej gotówki, powinny zastanowić się nad możliwością wynajmu magazynów. Przed zdecydowaniem się jednak na taki krok, powinniśmy poprosić profesjonalistę, w swojej dziedzinie, czyli pośrednika, który spojrzy fachowym okiem i doradzi nam na każdym etapie.

Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajęcie magazynu?

Gdy, nie mamy wystarczającej gotówki na budowę swojego prywatnego magazynu, możemy zdecydować się na wynajęcie takiej przestrzeni, która będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem z uwagi, na to, iż zaoszczędzimy nie tylko swój, czas, ale i sporo pieniędzy. Załóżmy, że interesują nas magazyny do wynajęcia we Wrocławiu – na początku musimy jasno określić nasze potrzeby, a także budżet, którym dysponujemy. Musimy, także zastanowić się nad sposobem najmu magazynu, gdyż na polskim rynku możemy zarówno wynająć całość budynku magazynowego, jak również jakąś jej część.

To wszystko będzie zależało od kwestii finansowych, więc musimy wszystko dokładnie przekalkulować. Ponieważ, decydując się na wynajęcie całości musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami na przykład na zatrudnienie personelu, czy wyposażenie magazynu w wszystkie potrzebne sprzęty.

Wynajęcie magazynu z pomocą pośrednika

Pomimo, iż rynek nieruchomości posiada sporo powierzchni magazynowych pod wynajem, znalezienie odpowiedniego miejsca pod względem ceny, czy lokalizacji może być już większym wyzwaniem. W takim wypadku pomocnym może okazać się zatrudnienie pośrednika, który będzie służył nam fachową poradą. Dzięki niemu możemy w krótszym czasie znaleźć odpowiednią przestrzeń magazynową, która spełni nasze oczekiwania, co za tym idzie szybciej dopełnimy formalności, a także sprawniej rozpoczniemy nasze przedsięwzięcie.

Ogromną zaletą korzystania z usług profesjonalnego pośrednika jest fakt, iż zna on wszystkie trendy, oraz ceny jakie są na rynku. Dlatego, w fachowy sposób może mam doradzić, gdzie najlepiej wynająć odpowiedni lokal, lub którego unikać jak ognia. Taki pośrednik stara się jak może, by inwestycja, była dla nas opłacalna.

Kolejną zaletą przemawiającą za tym, iż powinniśmy skorzystać z pomocy pośrednika, jest niewystarczająca znajomość prawa, a co za tym idzie inwestorzy popełniają wiele błędów z tego powodu, gdyż nie posiadają kompleksowej wiedzy, a w konsekwencji może doprowadzić nas to do popełnienia wielu kosztownych błędów.

Jak rozmawiać z pośrednikiem?

W pierwszej kolejności, powinniśmy postarać się sprecyzować nasze oczekiwania. Pomoże to pośrednikowi na przygotowanie odpowiedniej oferty, dopasowanej do naszych potrzeb, przede wszystkim pod względem finansowym. Na pierwsze spotkanie najlepiej umówić się w biurze, gdzie od razu będziemy mogli otrzymać propozycję wstępnej oferty. Pierwsze spotkanie ma na celu bliższe poznanie się z pośrednikiem, oraz omówienie naszych oczekiwań. Po kilku dniach, zwykle 2-3 możemy spodziewać się przygotowanej dla nas oferty, którą z reguły dostaniemy na maila, lub zostanie nam przedstawiona podczas kolejnego spotkania.

Gdy, dojdziemy do wniosku, że przedstawiona oferta, jak najbardziej spełnia nasze oczekiwania, możemy umówić się na obejrzenie magazynu, a jak wszystko będzie w porządku, już, tylko podpisanie umowy będzie nas dzieliło przed dostaniem kluczy i rozpoczęciem naszego biznesu.

Dlatego, z pomocą pośrednika wszystko może być prostsze, więc może warto, zdecydować się na jego pomoc, która zaoszczędzi nas czas, a także mnóstwo nerwów.