Wizytówki firmowe – czym różnią się między sobą?

tistick offsetWłasna wizytówka to absolutny must have każdego pracownika, który na co dzień kontaktuje się w klientami, kontrahentami czy partnerami biznesowymi firmy. Choć w dzisiejszych czasach na materiały drukowane nie kładzie się takiego nacisku, jak na reklamę w przestrzeni wirtualnej, dla wizytówek zdecydowanie warto zrobić wyjątek. Są one ważnym elementem budowania wizerunku firmy.

Pracownicy kontaktujący się z klientami powinni mieć profesjonalnie przygotowane wizytówki, które pod każdym względem będą kojarzyły się z marką, a także prestiżem i renomą. Nie do pomyślenia jest, aby w czasie spotkania z klientem pracownik wręczał karteczkę z numerem telefonu. Na wizytówce powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje kontaktowe, namiary na firmę w sieci, a także odpowiednia szata graficzna, która będzie nawiązywała do identyfikacji wizualnej firmy. Na większości firmowych wizytówek znajduje się przede wszystkim logo, a kolorystyka utrzymana jest w tych barwach, które mają się kojarzyć z daną firmą. Warto postawić na takie rozwiązanie, gdyż wtedy wizytówki stają się nie tylko elementem kontaktu z klientami, ale również pewną formą nośnika reklamowego, który może przynieść wymierne efekty.

Wybór wizytówek nie jest prosty

Wśród wizytówek wybór jest na tyle duży, że czasem można mieć problem, by zdecydować się na konkretny model. Wizytówki różnią się między sobą kształtem, kolorystyką, rodzajem użytego papieru. Choć najpopularniejsze są wizytówki gładkie, często można też spotkać wizytówki na papierze ozdobnym, a także różne formy grawerowania. Osoby wybierające wizytówki można podzielić na dwie grupy. Jedni klienci poszukują wizytówek najprostszych, eleganckich, estetycznych. Inni natomiast szukają ciekawych kształtów, kreatywnych rozwiązań, absolutnych nowości. Firmy oferujące przygotowanie i druk wizytówek mają w ofercie na tyle sporo, że zarówno jedni, jak i drudzy klienci z pewnością znajdą coś dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest osobiste obejrzenie różnych wizytówek, przyjrzenie się rodzajom papieru, druku, kolorystyce. Czasem zdjęcia na stronach internetowych nie oddają bowiem stanu faktycznego.

Zamawiasz raz na długi czas

Wybór wizytówek nie jest co prawda łatwą kwestią, jednak z drugiej strony warto pamiętać, że zamawiamy je raz na długi czas. Warto więc przyłożyć się do stworzenia dobrej, profesjonalnej grafiki. Jeśli w ofercie drukarni nie mamy tego, co by nas interesowało, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie przygotować projekt idealnej wizytówki, a następnie zlecić jej druk. Dobrze jest na początku wydrukować niewielką partię próbną, aby przekonać się, czy faktycznie wizytówki spełniają nasze oczekiwania. Jeśli są w porządku, zamówmy sporą ich ilość, aby wystarczyły naprawdę na długo. Dzięki temu nie trzeba będzie martwić się tym, że w nieodpowiednim momencie się skończą i kiepsko wypadniemy przed klientami. Wybierając firmę drukującą wizytówki nie kierujmy się też jak najniższą ceną. Takie oszczędzanie na jakości nie jest dobrym rozwiązaniem dla firm, którym zależy na budowaniu profesjonalnego wizerunku.