Wiek dziecka a odpowiednia pościel — czyli jak wybrać pościel dla naszego dziecka?

bed-2053556_960_720

W życiu każdego człowieka sen odgrywa bardzo istotną rolę. W końcu spędzamy w naszych łóżkach prawie ⅓ życia. Zdecydowanie najwięcej śpimy w dzieciństwie, czy też później będąc nastolatkami. Dlatego każdy rodzic powinien zwrócić dużą uwagę na odpowiedni wybór pościeli dla swojego dziecka. Okazuje się, że istnieje szereg czynników, które pomagają dobrać pościel w zależności od wieku dziecka.

Rozmiar ma znaczenie

Zanim przejdziesz do kwestii związanej z wyglądem pościeli lub jej składem, musisz pamiętać, jak istotne jest odpowiednie wybranie rozmiaru pościeli. Wiele zależy oczywiście od posiadanej przez dziecko kołdry, gdyż ich rozmiar powinien być ściśle związany. Warto zainwestować w kołderki i pościele, które będą w rozmiarze, który odpowiada wzrostowi i wiekowi Twojego dziecka. Kołra i pościel o wymiarze 160×200 cm dla małego dziecka nie jest dobrym rozwiązaniem.

Rozmiar pościeli i kołdry a wiek dziecka

  • 0-5 lat — w tym przypadku dobrym pomysłem jest wybranie kołderki w rozmiarze 100×135 cm, a poduszki 90×120 cm. Wiele jednak powinno zależeć od rozmiaru łóżeczka, a później łóżka Twojego dziecka, jednak ten rozmiar mieści się w standardzie.
  • 5-10 lat — wraz ze wzrostem dziecka, powinniśmy zdecydować się na zakupienie większych pościeli, kołdry i poduszki. Najczęściej w tym przedziale wiekowym pada wybór na rozmiar kołdry – 140×200 cm, a poduszki – 70×80 cm. Bliżej 10. urodzin, kiedy dziecko zaczyna szybciej rosnąć, warto wybrać pościele o rozmiarze 160×200 cm.
  • ponad 10 lat — jak już wyżej było wspomniane, w tym wieku dziecko jest w trakcie dojrzewania, dlatego jego wzrost będzie ulegać zmianie. Najrozsądniejszym wyborem wydaje się być wybranie pościeli o wymiarze 160×200 cm oraz poduszki, jednej lub dwóch, o rozmiarze 70×80 cm.

Materiał pościeli

Każdego roku trafia do sklepu kolejny fenomenalny rodzaj materiału, z którego produkowane są pościele. Prawda jest taka, że większość z nich nie nadaje się do wykorzystania dla dzieci. Starym i sprawdzonym materiałem, który powinien być bardzo poważnie traktowany przez rodziców, jest bawełna. Dlaczego? Przede wszystkim przez to, że doskonale wchłania wilgoć, nie ma właściwości alergicznych, nie rozciąga się i przy okazji doskonale izoluje. Tym samym dziecko otrzymuje odpowiedni produkt.
Również dzieci doceniają pościele z bawełny. Przede wszystkim ze względu na bardzo miłą w dotyku strukturę. W ten sposób proces zasypiania skraca się oraz rośnie komfort snu, co przecież powinno przekonywać każdego rodzica.

Wybieraj u najlepszych

Musisz zdawać sobie sprawę, że kupowanie pościeli na bazarach, czy w dyskontach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko, dlatego że produkty, które tam sprzedają, zazwyczaj nie są najwyższej jakości. Tym samym nie warto się nimi interesować. Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybranie asortymentu, który oferuje firma bertax.pl. W ten sposób zyskasz pewność dobrze wydanych pieniędzy i możliwość korzystania z pościeli najwyższej jakości.