Skąd wiedzieć, że przyszedł czas na nową pralkę?

Pytanie „kiedy kupić nową pralkę” nie musi być trudne. Wiele razy może się wydawać, że istnieje równowaga między czasem naprawy a czasem zakupu. Jednak dzięki nowym funkcjom wydajności wybór często zmienia się w kierunku wymiany. Często pieniądze, które wydajesz na naprawy, są lepiej wykorzystywane do tego, by kupić nową pralkę.

Już sama wiedza o tym, że nowa zmywarka jest w niedalekiej przyszłości, może pomóc Ci przygotować się i zaplanować. Należy jednak pamiętać, że nowe pralki są po prostu bardziej energooszczędne. Niezależnie od tego, czy pralka działa płynnie, czy się rozpada, nowa pralka najprawdopodobniej pozwoli zaoszczędzić pieniądze, jeśli chodzi o rachunek za media.

Kiedy kupić nową pralkę?

Głośna, głośna pralka może nie tylko doprowadzić Cię do szaleństwa, ale może też być wskazówką, że nadszedł czas, aby kupić nową pralkę! Problemem może być po prostu to, że urządzenie nie jest ustawione na poziomej powierzchni. Jeśli podkładka kołysze się w przód i w tył po naciśnięciu jednego z rogów, nie jest wypoziomowana. Możesz użyć narzędzia do poziomowania.

Jeśli pralka nie ma regulowanych poziomów, możesz umieścić coś pod jedną ze stopek. Będzie to miało ten sam wynik. Jeśli jednak wyważenie pralki nie uspokoi jej, problem może być poważniejszy.

Głośna podkładka może być wynikiem zużycia pasów lub kół pasowych, które są stosunkowo łatwe i tanie w naprawie. Lub może to być coś poważniejszego. Istnieje wiele rzeczy, które mogą powodować hałas. Po ustaleniu przyczyny należy zdecydować, czy pralka jest warta naprawy. Renomowana usługa naprawy poinformuje Cię, kiedy zakup nowej pralki będzie bardziej opłacalny. Nie bój się pytać.

Kwestia efektywności energetycznej

Kolejnym powodem zakupu nowej pralki jest jej wydajność. Im bardziej wydajna jest pralka, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz na rachunkach za media. Dzisiejsze pralki z certyfikatem Energy Star zwykle zużywają o 25% mniej energii i 45% mniej wody niż starsze modele.

Nowsze pralki regulują ilość wody, która jest dozowana do wielkości wsadu prania. Innymi słowy, jeśli uruchomisz niewielki ładunek, nowa pralka zużyje mniej wody. Starsze pralki nie mają tej technologii i zużywana jest taka sama ilość wody, niezależnie od wielkości załadunku. W ciągu roku ta i inne ulepszenia wydajności pozwoliłyby zaoszczędzić ogromną ilość wody!

Cieknąca woda

Jeśli za każdym razem, gdy wykonujesz pranie, zauważysz wodę na podłodze, problem dotyczy pralki. Niektóre wycieki mogą być stosunkowo łatwe do naprawienia, a inne są znakiem, że nadszedł czas, aby rozważyć zakup nowej pralki.

Częstą przyczyną przecieków jest po prostu zepsuty wąż. Z tyłu urządzenia znajdują się dwa węże, jeden do ciepłej wody, a drugi do zimna. Węże te łączą podkładkę ze źródłem wody, które zazwyczaj znajduje się w ścianie. Węże są zawsze pod ciśnieniem i są podatne na pękanie.

Jeśli twoim problemem jest wąż do spryskiwaczy, możesz wziąć głęboki oddech, ponieważ węże są tanie i łatwe do wymiany. Chociaż zalecamy wymianę obu węży jednocześnie.

Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie: https://swiatpralek.pl/ .